Notowania

sieci
21.12.2009 20:59

Awaria sieci ciepłowniczej w Legnicy

# dochodzą inf. o postępach w usuwaniu awarii #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą inf. o postępach w usuwaniu awarii #

21.12. Legnica (PAP) - Do późnych godzin nocnych może potrwać usuwanie awarii ciepłowniczej, do której doszło w poniedziałek w Legnicy (Dolnośląskie). Wieczorem ok. 25 tys. mieszkańców Piekar - jednego z największych osiedli w mieście - nadal pozbawionych jest dostaw ciepła.

Jak powiedział PAP dyżurny z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Legnicy, wciąż trwa ustalanie miejsca awarii. "Wykluczono lokalizację awarii na osiedlu Kopernik i tam jest już przywracana dostawa ciepła" - powiedział dyżurny.

Zapewnił, że pracownicy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legnicy nie przerwą na noc poszukiwań miejsca awarii. Prawdopodobnie do uszkodzenia sieci ciepłowniczej doszło na osiedlu Piekary.

Jak powiedział wcześniej PAP Stanisław Herdzik z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Legnicy, pierwotnie awaria spowodowała przerwę w dostawach ciepła w całym mieście.

"Wyłączenie dostaw było konieczne, by zlokalizować miejsce awarii" - powiedział Herdzik. Dostawy były przywracane sukcesywnie do poszczególnych części miasta. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną awarii.(PAP)

pdo/ mic/ je/ woj/

Tagi: sieci, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz