Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Awaria w Sosnowcu. Mieszkańcy bez wody pitnej

0
Podziel się

Zakaz spożycia wody z wodociągów w niektórych dzielnicach Sosnowca będzie obowiązywał do niedzieli - podało Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach.

Awaria w Sosnowcu. Mieszkańcy bez wody pitnej
(SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget/CC BY 2.0/flickr)
bEqExkol

Zakaz spożycia wody z wodociągów w niektórych dzielnicach Sosnowca będzie obowiązywał także jutro i pojutrze - podało Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach (GPW)
. Woda zdatna do picia nadal będzie dostarczana beczkowozami.

Problem, który trwa od środy, dotyczy 50-60 tys. mieszkańców miasta z dzielnic Klimontów, Porąbka, Zagórze i Kazimierz. Najnowsze wyniki badania, przeprowadzone w piątek po południu, nie pozwalają na zniesienie zakazu spożycia - poinformował rzecznik GPW Aleksander Maicher.

_ - Kolejny raz wskaźnik tzw. mętności wody przekroczył dopuszczalne normy. Potwierdziły się także wcześniejsze wyniki badań niestwierdzające obecności bakterii z grupy coli oraz innych związków niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia _ - podał rzecznik.

bEqExkon

Jak dodał, zakaz spożycia wody będzie obowiązywał prawdopodobnie do niedzieli. Mieszkańcom dzielnic dotkniętych awarią woda zdatna do picia będzie dostarczana beczkowozami. Wcześniej GPW podawało, że woda o parametrach zdatnych do picia może wrócić do mieszkańców już w sobotę po południu. _ - Sytuacja jest dynamiczna _ - przyznał Maicher.

Aby wyeliminować wszystkie możliwe przyczyny wprowadzenia zakazu spożycia, od piątkowego południa woda do czterech dzielnic pompowana jest ze stacji w Goczałkowicach, wcześniej rurociąg zasilała woda ze stacji _ Maczki _.

_ - W sobotę i niedzielę do wyłączonego rurociągu pompującego wodę z Maczek wprowadzone zostaną kilkunastocalowe specjalistyczne kamery, które prawdopodobnie pomogą ustalić przyczyny mętności _ - dodał Maicher.

Do pogorszenia parametrów fizykochemicznych wody doszło w środę po usunięciu awarii uszkodzonej magistrali wodociągowej o średnicy 600 mm relacji Maczki-Zagórze na ul. Wileńskiej. Woda przestała nadawać się do picia w domach przy ponad 50 ulicach. Według szacunków wodociągowców, problem objął ok. 50-60 tys. mieszkańców.

bEqExkot

Z wody można korzystać w celach gospodarczych. Pod numerem telefonu 994 można się dowiedzieć, gdzie znajdują się beczkowozy, dostarczające wodę zdatną do picia. Nad usunięciem problemu czuwają służby techniczne i laboratoryjne Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sosnowcu.

Czytaj więcej w Money.pl
Paskudna awaria sieci Orange Mieszkańcy przede wszystkim Wrocławia, ale także Poznania i Szczecina mogli się dzisiaj przekonać, jak bardzo nieprzyjemna jest sytuacja, w której nigdzie nie można się dodzwonić.
Sto tysięcy osób bez prądu. W stolicy Przez ponad trzy godziny nie jeździły tramwaje i trolejbusy, nie działała sygnalizacja świetlna, na ulicach utworzyły się ogromne korki.
bEqExkoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)