Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Awaria wodociągu w Bielsku-Białej; południowe dzielnice bez wody

0
Podziel się

Biała (PAP) - Trwa usuwanie awarii magistrali wodociągowej w Bielsku-Białej. W
piątek pęknięcie rury o średnicy metra odcięło od dostaw wody południowe dzielnice 180-tysięcznego
miasta.

bEgKShKJ

Biała (PAP) - Trwa usuwanie awarii magistrali wodociągowej w Bielsku-Białej. W piątek pęknięcie rury o średnicy metra odcięło od dostaw wody południowe dzielnice 180-tysięcznego miasta.

Prezes komunalnej firmy wodociągowej Aqua Piotr Dudek poinformował PAP, że awaria jest usuwana, a dostawy wody są sukcesywnie przywracane.

Woda nie docierała na osiedla: Karpackie i Beskidzkie, a także do dzielnic: Aleksandrowice, Olszówka, Mikuszowice, Kamienica i części Leszczyn.

bEgKShKL

"Dostawy są już powoli przywracane dzięki +przepięciom+ z innych kierunków. Najdłużej wody nie będzie - nawet kilkanaście godzin - na osiedlu Karpackim, które jest zaopatrywane bezpośrednio z uszkodzonej magistrali. Tam docierają już beczkowozy. Będą co najmniej trzy" - powiedział prezes.

Przyznał, że awaria jest poważna. "Pękła rura sferoidalna o średnicy 1 metra. Nastąpił wyciek i obniżyło się ciśnienie, stąd braki wody. Prawdopodobnie ujawniła się jakaś wada konstrukcyjna materiału" - powiedział prezes. Dodał, że wodociąg ma 30 lat, a rura powinna wytrzymać 100 lat.

Rura pękła w terenie słabo zabudowanym, dlatego rozlewisko, które powstało, nie doprowadziło do poważniejszych strat. "Podmoczone zostały garaże w jednym budynku. Woda tam już nie stoi" - powiedział Dudek.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

bEgKShKR

szf/ pad/ jbr/

bEgKShLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)