Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Axel Springer obejmie 49 proc. Infor Biznes w zamian za "Dziennik" i Dziennik.pl

0
Podziel się

Axel Springer i Infor podpisały porozumienie,
zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor
Biznes. W efekcie jesienią ukazać ma się nowy tytuł wydawany na
bazie "Dziennika" i "Gazety Prawnej".

bEhJORIl

Axel Springer i Infor podpisały porozumienie, zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes. W efekcie jesienią ukazać ma się nowy tytuł wydawany na bazie "Dziennika" i "Gazety Prawnej".

Jak poinformowały we wtorek oba wydawnictwa, zgodnie z planowaną transakcją Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł - "Dziennik Polska Europa Świat" - oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

"Poniedziałkowe porozumienie jest kolejnym etapem współpracy obu wydawców, która do tej pory obejmowała m.in. połączoną prenumeratę DZIENNIKA i +Gazety Prawnej+" - podała spółka Infor.

bEhJORIn

"Celem podpisanej umowy jest wspólne wydawanie od jesieni 2009 r. nowej gazety codziennej. Zgodnie z intencją wydawców nowy tytuł łączyć będzie wysokiej jakości treści +Dziennika+, szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu oraz +Gazety Prawnej+, wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej. Poszerzone spektrum tematyczne wpłynie na atrakcyjność gazety dla czytelników i klientów reklamowych" - napisano w komunikacie.(PAP)

js/ itm/ mow/

bEhJORIO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)