Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

B. marszałek woj. śląskiego odwoła się od decyzji o wykluczeniu z PO

0
Podziel się

Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który stracił to stanowisko
w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, a w piątek został wykluczony z Platformy
Obywatelskiej, zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do krajowego sądu koleżeńskiego.

bEqDhNyt

Były marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz, który stracił to stanowisko w związku z chaosem po uruchomieniu Kolei Śląskich, a w piątek został wykluczony z Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do krajowego sądu koleżeńskiego.

"Rozstrzygnięcie nie będzie miało żadnego znaczenia dla układu sił czy politycznej kariery, bo zapadnie z pewnością po wyborach wewnętrznych w Platformie. Robię to dla siebie. Nie mogę pozwolić na to, by moim nazwiskiem wycierano sobie gębę" - powiedział Matusiewicz PAP we wtorek.

Matusiewicz był członkiem regionalnego zarządu PO i szefem katowickich struktur partii; jest też radnym sejmiku województwa. Jak informowała w piątek PO, wykluczenie go wiąże się m.in. ze szkodami dla wizerunku Platformy na Śląsku, jakie miały przynieść rządy Matusiewicza w śląskim samorządzie. Chodzi m.in. o kompromitację Kolei Śląskich oraz politykę personalną.

bEqDhNyv

Matusiewicz zapowiedział, że wystosuje odwołanie, jak tylko otrzyma na piśmie decyzję o wykluczeniu. "O tej decyzji dowiedziałem się z mediów, nie miałem żadnej możliwości wypowiedzieć się w tej sprawie" - zaznaczył.

Także w piątek brat byłego marszałka Jacek Matusiewicz złożył rezygnację z członkostwa w partii. Był on skarbnikiem regionu śląskiego PO, a wcześniej m.in. prezesem należącego do samorządu Funduszu Górnośląskiego. Kierował kołem Platformy w Siemianowicach Śląskich. Jacek Matusiewicz zamierzał się ubiegać w wyborach wewnętrznych o przywództwo w śląskiej PO, rządzonej obecnie przez wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza.

Zdaniem Adama Matusiewicza jego wykluczenie z PO miało z tym faktem ścisły związek. "Tylko i wyłącznie z tym, bo bratu szło coraz lepiej. Biorąc pod uwagę uzasadnienie mojego wykluczenia, powinno ono przecież nastąpić wiele miesięcy temu" - ocenił.

Adam Matusiewicz podał się do dymisji w grudniu ubiegłego roku w związku z chaosem na kolei po przejęciu całości przewozów w regionie przez samorządową spółkę Koleje Śląskie. Nowym marszałkiem woj. śląskiego został Mirosław Sekuła z PO. (PAP)

bEqDhNyB

lun/ son/ bk/

bEqDhNyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)