Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

B. prezes spółki komunalnej ma zapłacić ponad 1 mln zł odszkodowania

0
Podziel się

Były prezes spółki komunalnej Necko w Augustowie (Podlaskie) ma zapłacić
przedsiębiorstwu ponad 1 mln zł odszkodowania za działanie na jego szkodę. Dariusz B. został też
skazany na karę więzienia w zawieszeniu - poinformowano w piątek PAP w suwalskim sądzie.

bEqaMnph

Były prezes spółki komunalnej Necko w Augustowie (Podlaskie) ma zapłacić przedsiębiorstwu ponad 1 mln zł odszkodowania za działanie na jego szkodę. Dariusz B. został też skazany na karę więzienia w zawieszeniu - poinformowano w piątek PAP w suwalskim sądzie.

Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał, że w latach 2007-2009 były prezes działał na szkodę spółki Necko. Przez ok. 2,5 roku przedsiębiorstwo składowało odpady na wysypisku, które przestało spełniać unijne normy środowiskowe, a spółka składowała tam odpady, nie mając na to pozwolenia.

Sąd uznał, że prezes zaniechał uzyskania decyzji o pozwoleniu na składowanie, i skazał go na rok i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a także odszkodowanie na rzecz Necka 1,09 mln zł.

bEqaMnpj

Postępowanie wobec spółki wszczął Urząd Marszałkowski w Białymstoku; wydał trzy decyzje, w których nałożył na Necko karę 4 mln zł plus odsetki. Jedna z decyzji na kwotę 1,09 mln zł jest prawomocna.

Jak powiedział PAP radca prawny Necka Sebastian Piekarski, prokuratura wnioskowała o odszkodowanie w wysokości 4 mln zł, ale sąd skazał go na niższe odszkodowanie. Dodał, że prawdopodobnie spółka zaskarży wyrok sądu.

Od kilku miesięcy w Augustowie funkcjonuje nowe składowisko śmieci, które powstało w ramach projektu "Biebrzański System Gospodarki Odpadami" sfinansowanego ze środków UE. (PAP)

bur/ abr/

bEqaMnpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)