Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Baca i juhas od czwartku na liście oficjalnych zawodów

0
Podziel się

Baca i juhas to od czwartku oficjalne zawody w Polsce - wynika z
obowiązującego od 1 lipca rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej.

bEiPZwzV

Baca i juhas to od czwartku oficjalne zawody w Polsce - wynika z obowiązującego od 1 lipca rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej.

Baca i juhas zostali wpisani do załącznika rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 27 kwietnia 2010 r. "w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania". Załącznik ten liczy 81 stron, obejmuje kilka tysięcy zawodów i szczegółowych specjalizacji zawodowych.

Baca został uznany za rolnika produkcji roślinnej i zwierzęcej. Natomiast juhas to hodowca wyspecjalizowanej produkcji zwierzęcej.

bEiPZwzX

Wpisanie bacy i juhasa na listę oficjalnych zawodów oznacza, że wykonujący te zawody będą podlegali obowiązkowym ubezpieczeniom zdrowotnym i emerytalnym. W przypadku bezrobocia będą mogli liczyć zasiłek dla bezrobotnych. Zyskali też prawo do występowania przeciwko swoim pracodawcom czy klientom do sądów powszechnych, np. za niewypłacone wynagrodzenie, przekraczanie norm czasu pracy czy niezapłacenie za usługę.(PAP)

awk/ mki/ mow/

bEiPZwAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)