Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bakteria e. coli
14.06.2011 10:14

Bakteria E. coli. Pogorszył się stan zarażonej

68-letnią kobietę po tygodniowej hospitalizacji w Giżycku przewieziono na dalsze leczenie do kliniki chorób zakaźnych w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

68-letnią kobietę po tygodniowej hospitalizacji w Giżycku przewieziono na dalsze leczenie do kliniki chorób zakaźnych w Warszawie. Posiada ona ten sam serotyp bakterii, który jest przyczyną zakażeń w Niemczech.

Ordynator oddziału zakaźnego giżyckiego szpitala Anna Lachowicz-Wawrzyniak poinformowała, że powodem były pogarszające się wyniki badań. - _ Ze względów bezpieczeństwa pacjentka zostanie umieszczona w specjalistycznej placówce, mającej większe możliwości diagnostyki _ - powiedziała ordynator.

Według lekarzy wyniki pacjentki sygnalizują anemizowanie organizmu i zaburzenia układu krzepnięcia. Chora nie ma natomiast objawów niewydolności nerek i innych ciężkich powikłań charakterystycznych dla zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS).

Wczoraj służby sanitarne potwierdziły oficjalnie, że 68-letnia kobieta jest zakażona bakterią E.coli o takim samym serotypie jak ta, która wywołuje zachorowania w Niemczech. Jest to trzeci w Polsce taki przypadek. Wcześniej ten sam szczep bakterii wykryto u siedmiolatka z Giżycka i 29-letniej kobiety, hospitalizowanej w Szczecinie. Kilkanaście innych osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym i czeka na wyniki badań mikrobiologicznych.

68-letnia mieszkanka Giżycka opiekowała się młodszym bratem siedmioletniego chłopca, który ma objawy zespołu hemolityczno-mocznicowego i od ponad tygodnia leży w jednym z warszawskich szpitali. Najprawdopodobniej powodem choroby dziecka było wtórne zakażenie od ojca, który wrócił chory z Niemiec.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t141374.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;liczba;zakazen;ehec;wyraznie;spada,85,0,850261.html) Niemcy: Liczba zakażeń EHEC wyraźnie spada Od kilku dni wyraźnie spada liczba nowych infekcji szczepem pałeczki okrężnicy EHEC oraz przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), który wywołują toksyny bakterii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t140608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jestesmy;przygotowani;na;wiecej;zakazen;ehec,155,0,845979.html) "Jesteśmy przygotowani na więcej zakażeń EHEC" Główny Inspektorat Sanitarny jest dobrze przygotowany w razie wystąpienia zwiększonej liczby zakażeń bakterią EHEC - zapewnia rzecznik Inspektoratu Jan Bondar.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t85811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bakteria;e;coli;w;polskich;szpitalach;przebywa;juz;trzech;zarazonych,110,0,845934.html) Bakteria E. coli: W polskich szpitalach przebywa już trzech zarażonych Zainfekowany EHEC może też być mężczyzna hospitalizowany w Łodzi.
Tagi: bakteria e. coli, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz