Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barroso i Van Rompuy gratulują Komorowskiemu

0
Podziel się:

#
gratulacje Van Rompuya
#

# gratulacje Van Rompuya #

05.07. Bruksela (PAP) - Przewodniczący KE Jose Barroso pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu zwycięstwa w wyborach, podkreślając, że za jego prezydentury "Polska będzie odnosić jeszcze większe sukcesy w UE". Gratulacje złożył też przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

"Jestem przekonany, że podczas pana prezydentury Polska będzie odnosić jeszcze większe sukcesy w Unii Europejskiej i pozostanie pozytywną siłą napędową demokratycznego rozwoju Europy" - napisał Barroso w liście z gratulacjami dla nowo wybranego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

"Najlepszą odpowiedzią na liczne wyzwania, przed jakimi staje dziś pana kraj i cała Unia Europejska, są dobra współpraca i porozumienie między partnerami. W trakcie swej kariery politycznej wiele razy pokazał pan, jak można osiągnąć ten cel, dlatego z radością oczekujemy pana prezydentury" - dodał Barroso.

Życząc Komorowskiemu powodzenia na urzędzie prezydenta, zapewnił, że "Komisja Europejska będzie nadal wspierać Polskę i pozostanie z nią solidarna".

Zaprosił też nowo wybranego prezydenta do złożenia wizyty w Brukseli, gdzie - jak napisał - z przyjemnością go powita.

Także przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy pogratulował kandydatowi PO zwycięstwa w wyborach prezydenckich, wyrażając nadzieję na bliską współpracę. "Życzę Bronisławowi Komorowskiemu dużo sukcesów i oczekuję bliskiej współpracy z nim, by stawić czoło wyzwaniom, przed którymi stoi Polska i Europa" - oświadczył Van Rompuy w komunikacie prasowym.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła w poniedziałek po południu, że w II turze wyborów prezydenckich zwyciężył Komorowski (PO) uzyskując 53,01 proc. głosów, podczas gdy Jarosław Kaczyński (PiS) - 46,99 proc. Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 55,31 proc.

Inga Czerny(PAP)

icz/ kot/ kar/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)