Notowania

pjn
30.05.2011 11:45

Batalia o szyld PJN. "Bitwa wygrana"

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie na wpisanie do rejestru partii Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie na wpisanie do rejestru partii Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej - poinformowałarzeczniczka SA Barbara Trębska. Zażalenie złożyło pod koniec marca stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Trębska powiedziała, że w związku z oddaleniem zażalenia, wpis do rejestru partii politycznych partii PJN jest już prawomocny._ - Bitwa wygrana _ - skomentowała decyzję sądu liderka ugrupowania Joanna Kluzik-Rostkowska.

Niezadowolony z decyzji sądu jest wiceprezes stowarzyszenia PJN, które złożyło zażalenie, a które zrzesza większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. _ - Niewątpliwie nam to bardzo szkodzi, byliśmy przekonani, że sąd podzieli nasze zastrzeżenia _ - powiedział Wojciech Boberski.

Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał ugrupowanie Kluzik-Rostkowskiej Polska Jest Najważniejsza do rejestru partii politycznych 17 marca.

Powstanie stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza ogłosiła w listopadzie minionego roku grupa byłych polityków PiS - obok Kluzik-Rostkowskiej, Paweł Poncyljusz i Elżbieta Jakubiak, także ówcześni eurodeputowani PiS: Paweł Kowal, Michał Kamiński i Adam Bielan. W tym samym dniu Włodzimierz Klonowski, Andrzej Dittwald oraz Teresa Bochwic poinformowali, że stowarzyszenie pod taką samą nazwą powstało 10 października w Warszawie i oczekuje na rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Stowarzyszenie zrzeszające większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich zostało zarejestrowane jako pierwsze - 9 grudnia, w związku z tym sąd zobowiązał polityków PJN do zmiany nazwy ich stowarzyszenia. Działacze PJN zdecydowali się na nazwę Stowarzyszenie Obywatelskie PJN; sąd zarejestrował je pod koniec kwietnia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielkie;liczenie;w;pjn;przed;wyborami,209,0,840913.html) Wielkie liczenie w PJN, przed wyborami Zbliżający się krajowy zjazd partii ma wybrać prezesa ugrupowania. Paweł Poncyliusz nie będzie kandydował.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krotszy;kongres;pjn;wybierze;nowe;wladze,80,0,831056.html) Krótszy kongres PJN wybierze nowe władze Kongres krajowy PJN, na którym zostaną wybrane władze partii, odbędzie się 4 czerwca w Warszawie - informuje Elżbiera Jakubiak.
Tagi: pjn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz