Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BBN: seminarium nt. przyszłości polityki bezpieczeństwa UE

0
Podziel się

- BBN informuje:

bEhAlDYl

- BBN informuje:

W poniedziałek, 28 lutego br., w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się dyskusja na temat przyszłości polityki bezpieczeństwa UE w kontekście objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie UE w drugiej połowie 2011 r.

Spotkanie poświęcone było omówieniu obecnego stanu polityki bezpieczeństwa UE, a także przyszłości Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, w kontekście realizacji priorytetów polskiej prezydencji.

bEhAlDYn

W czasie seminarium poruszano również kwestie związane z oceną aktualności Europejskiej Strategii Bezpieczeństwa, zmianami w otoczeniu Unii Europejskiej (Afryka Północna, Bliski Wschód) oraz wpływem kryzysu gospodarczego na pozycję geopolityczną Europy.

W spotkaniu, któremu przewodniczył Kazimierz Sikorski dyrektor Departamentu Analiz Strategicznych BBN, uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sejmu RP, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Sztabu Generalnego WP, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Ośrodka Studiów Wschodnich, niezależnych ośrodków analitycznych oraz pracownicy BBN.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

bEhAlDYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)