Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beatyfikacja Jana Pawła II możliwa już wiosną

Watykańska komisja zaaprobowała cud potrzebny do zakończenia procesu beatyfikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II, potrzebny do jego beatyfikacji - podało w środę _ Il Giornale _.

Tym samym zakończył się ostatni etap drogi papieża Polaka na ołtarze i obecnie wymagany jest już tylko podpis Benedykta XVI pod dekretem o uznaniu cudu. Beatyfikacja może zatem odbyć się już na wiosnę albo w październiku - dodaje dziennik.

Według watykanisty włoskiej gazety Andrei Torniellego posiedzenie komisji kardynałów odbyło się we wtorek. W jego trakcie przeanalizowali oni dokumentację, dotyczącą niewyjaśnionego z medycznego punktu widzenia przypadku uzdrowienia francuskiej zakonnicy z zaawansowanej choroby Parkinsona. Tornielli podaje, że głosowanie w komisji kardynałów odbyło się bez trudności i, według niedyskrecji, nie było głosów przeciw. Pod koniec grudnia cud uznała najpierw komisja lekarzy, a potem teologów.

Całe postępowanie w watykańskiej kongregacji odbywa się przy zachowaniu bezwzględnej tajemnicy, a wiadomość o uznaniu cudu zostanie oficjalnie ogłoszona przez Watykan dopiero wtedy, gdy Benedykt XVI zgodzi się na promulgację, czyli ogłoszenie dekretu.

Wtedy pozostanie już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji w porozumieniu z władzami w Rzymie, w związku ze spodziewanym przybyciem setek tysięcy wiernych z całego świata.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/kosciol;chce;walczyc;z;praniem;pieniedzy,107,0,744811.html) Kościół chce walczyć z praniem pieniędzy Watykan powoła swego rodzaju bank centralny, jako instytucję kontroli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t46864.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zachecali;papieza;do;zblizenia;z;islamem,127,0,742527.html) Zachęcali papieża do zbliżenia z islamem Amerykańscy dyplomaci nakłaniali Benedykta XVI szczególnie do kontaktów z Turcją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t97742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/watykanscy;hierarchowie;-;zamknieci;i;zacofani,200,0,733384.html) Watykańscy hierarchowie - zamknięci i zacofani Z ujawnionych przez Wikileaks raportów wynika, że tak postrzegają Watykan amerykańscy dyplomaci.
Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz