Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beatyfikacja Jana Pawła II potrwa trzy dni

Kluczową częścią uroczystości będzie msza beatyfikacyjna odprawiona przez Benedykta XVI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

*Watykan ogłosił oficjalny program uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II 1 maja. Poprzedzi je czuwanie modlitewne 30 kwietnia w Rzymie, a zakończy 2 maja msza dziękczynna. *

Od 1 maja w bazylice watykańskiej wystawione będą szczątki Jana Pawła II. 5 maja zostaną one pochowane w kaplicy św. Sebastiana w bazylice.

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe wymieniono pięć ceremonii, które będą miały miejsce w związku z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze. Pierwszą z nich będzie sobotnie czuwanie modlitewne na terenie antycznego stadionu Circus Maximus, zorganizowane przez diecezję rzymską. Jej wikariusz kardynał Agostino Vallini będzie przewodniczył uroczystości, której uczestników pozdrowi za pośrednictwem łącz telewizyjnych Benedykt XVI. Czuwanie ma trwać do 22.30.

1 maja o godzinie 10 na Placu świętego Piotra rozpocznie się msza beatyfikacyjna, którą odprawi Benedykt XVI. Natychmiast po mszy beatyfikacyjnej 1 maja przed Ołtarzem Konfesji w bazylice świętego Piotra zostaną wystawione szczątki Jana Pawła II. Zdecydowano, że ich wystawienie potrwa w zależności od napływu wiernych, którzy będą chcieli oddać hołd błogosławionemu.

2 maja o godzinie 10.30 na Placu świętego Piotra mszę dziękczynną za beatyfikację papieża odprawi watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;branza;turystyczna;liczy;na;cud;i;zyski,224,0,755168.html) Zwoliński: Branża turystyczna liczy na cud i zyski 5 maja podczas prywatnej uroczystości, jak wyjaśnił Watykan, szczątki polskiego papieża zostaną pochowane w kaplicy świętego Sebastiana w bazylice. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia, zaraz za Pietą Michała Anioła.

Kiedy 14 stycznia Watykan ogłosił termin beatyfikacji polskiego papieża, rzecznik ksiądz Federico Lombardi poinformował, że trumna Jana Pawła II, która będzie przeniesiona z Grot Watykańskich do kaplicy św. Sebastiana, nie zostanie otwarta i nie dojdzie do ekshumacji.

Tagi: beatyfikacja jana pawła ii, wiadomości, kraj, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz