Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Amerykańskie czarne wdowy w porcie w Antwerpii

0
Podziel się

Transport ciężarówek amerykańskiej armii został zablokowany w porcie w
Antwerpii na północy Belgii po wykryciu w nim jadowitych pająków znanych jako czarne wdowy - podały
belgijskie media.

bEgNCeWd

*Transport ciężarówek amerykańskiej armii został zablokowany w porcie w Antwerpii na północy Belgii po wykryciu w nim jadowitych pająków znanych jako czarne wdowy - podały belgijskie media. *

Obecność pająków stwierdzono w ciężarówkach 14 sierpnia, kiedy wyjechały one ze statku na ląd. Od tego czasu pojazdy, które przypłynęły z USA, nie mogą opuścić portu - władze zarządziły, że niebezpieczne pająki muszą zostać wyeliminowane i dopiero potem ciężarówki będą mogły wyjechać. Inspektorzy weterynaryjni mają określić, w jaki sposób wybić pająki.

Chodzi o to, by uniknąć ryzyka zadomowienia się czarnych wdów w Belgii. Choć pochodzą one z ciepłych regionów Ameryk, to cytowani w mediach eksperci są zdania, że łagodne belgijskie zimy mogą pozwolić im przetrwać w Europie. Tymczasem ukąszenie czarnej wdowy, która jadowitością kilkakrotnie przewyższa grzechotnika, może być niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci.

bEgNCeWf

Media nie opublikowały żadnych zdjęć zatrzymanego transportu; nie podano też, jaki ładunek przewożono w ciężarówkach.(PAP)

kot/ ro/

bEgNCeWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)