Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: GM zapowiada znaczną redukcję zatrudnienia w Oplu

0
Podziel się

#
dochodzi polemika niemieckiego związkowca z prezesem GM
#

bEhZKtVh

# dochodzi polemika niemieckiego związkowca z prezesem GM #

21.01. Bruksela (PAP/AP, DPA) - Amerykański koncern General Motors (GM) zapowiedział w czwartek, że należąca do niego firma Opel dokona znacznej redukcji zatrudnienia, likwidując 8,3 tys. miejsc pracy w całej Europie, w tym 4 tys. w Niemczech, i zamknie swe zakłady w Antwerpii w Belgii.

"Musimy zrezygnować z jednej fabryki i niestety jest to Antwerpia. To są twarde realia obecnego środowiska biznesowego" - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli prezes GM Nick Reilly. Jak zaznaczył, w związku z recesją i spadkiem popytu na samochody Opel musi zredukować swój potencjał produkcyjny o 20 proc.

bEhZKtVj

Fabrykę Opla w Antwerpii założono w 1924 roku. Zatrudnia ona obecnie 2600 ludzi, a kooperujące z nią zakłady dalsze 10 tys.

Według niemieckiego dziennika "Die Welt", produkcja wytwarzanych w Antwerpii samochodów Astra zostanie przeniesiona do Bochum w Niemczech. Gazeta powołała się na anonimowe źródła w radach pracowniczych Opla.

Jednak przewodniczący rady zakładowej w Bochum Rainer Einenkel oświadczył, iż zamknięcie belgijskiej fabryki nie przyniesie żadnych pozytywnych skutków. "Żaden z zakładów na tym nie skorzysta. Wprost przeciwnie: to klęska dla nas wszystkich" - podkreślił w rozmowie z agencją dpa. Zapowiedział jednocześnie kontynuowanie wraz z belgijskimi kolegami walki o utrzymanie produkcji w Antwerpii. (PAP)

dmi/ mc/

bEhZKtVp

5516799 5516987

bEhZKtVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)