Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Wyruszył "Ekspres Klimatyczny"

0
Podziel się

Specjalny pociąg nazwany "Ekspresem Klimatycznym" wyruszył w sobotę
z Brukseli do Kopenhagi wioząc kilka delegacji unijnych negocjatorów, ekspertów i działaczy na
rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

bEgdEeZh

Specjalny pociąg nazwany "Ekspresem Klimatycznym" wyruszył w sobotę z Brukseli do Kopenhagi wioząc kilka delegacji unijnych negocjatorów, ekspertów i działaczy na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych.

Do pociągu, którym jadą m.in. negocjatorzy z Francji, Belgii i Luksemburga, dosiądą się w Kolonii ich niemieccy koledzy - poinformowali organizatorzy.

W niektórych wagonach, zorganizowanych jako "robocze atelier", dziennikarze będą mogli podczas 12-godzinnej podróży porozmawiać z klimatologami, m.in. wiceprzewodniczącym Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) Belgiem Jeanem-Pascalem Ypersele.

bEgdEeZj

Ypersele powiedział agencji AFP przed odjazdem, że "bardzo optymistycznie" patrzy na perspektywy zawarcia porozumienia podczas szczytu w Kopenhadze i jest przekonany, że światowi przywódcy uratują "jedyną zamieszkaną planetę w Układzie Słonecznym".

Przedstawiciele kolei zapewnili, że energia elektryczna potrzebna do dowiezienia około 400 pasażerów "Ekspresu Klimatycznego" pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Na konferencji klimatycznej ONZ w Kopenhadze w dniach 7-18 grudnia powinna zapaść zgoda co do redukcji gazów cieplarnianych do roku 2020. W spotkaniu potwierdziło 98 światowych przywódców. (PAP)

mw/ par/

bEgdEeZp

5260054 5259727

bEgdEeZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)