Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Zatrzymano 10 osób w związku z planem zamachu

0
Podziel się

10 osób powiązanych z islamistami, podejrzanych o przygotowywanie
"jeszcze nieokreślonego" zamachu w Belgii, zostało zatrzymanych w tym kraju, a także w Niemczech i
Holandii - poinformowała we wtorek belgijska prokuratura federalna.

bEgXKClh

10 osób powiązanych z islamistami, podejrzanych o przygotowywanie "jeszcze nieokreślonego" zamachu w Belgii, zostało zatrzymanych w tym kraju, a także w Niemczech i Holandii - poinformowała we wtorek belgijska prokuratura federalna.

Według niej we wtorek rano aresztowano 10 osób narodowości belgijskiej, holenderskiej, marokańskiej lub czeczeńskiej. "Dokonano 10 przeszukań w Anvers na północy Belgii, w Holandii i w Niemczech" - poinformowała prokuratura w komunikacie.

"Śledztwo dotyczy planów przeprowadzenia zamachu w Belgii przez międzynarodową grupę terrorystyczną, która używała w tym celu strony internetowej ekstremisty Ansara Al Mudżahedina. Cel tego ataku nie został jeszcze konkretnie określony" - czytamy w komunikacie.

bEgXKClj

Według tego samego źródła inny wątek tego samego śledztwa, wszczętego pod koniec ubiegłego roku, "skoncentrował się na rekrutacji dżihadystów i finansowaniu czeczeńskiej organizacji terrorystycznej" Emirat Kaukazu.

"W trakcie śledztwa aresztowano wiele osób w Hiszpanii, Maroku i Arabii Saudyjskiej. Podejrzani w tym śledztwie mieszkają głównie w Anvers" - napisano w komunikacie.

Przeszukania w Belgii przeprowadziła federalna policja sądowa, policja lokalna Anvers, jednostki specjalne policji federalnej, a w Niemczech i Holandii - miejscowa policja.(PAP)

jo/ kar/

bEgXKClp

7755090 7754649

bEgXKClK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)