Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belka: w założeniach polityki pieniężnej na 2014 cel inflacyjny bez zmian

0
Podziel się

W założeniach polityki pieniężnej na 2014 r. RPP pozostawiła cel inflacyjny
i sposób jego określania bez zmian - powiedział w środę prezes NBP Marek Belka. Dodał, że Rada nie
przewiduje zmian ani poziomu stóp, ani nastawienia do końca roku.

bErneZyt

W założeniach polityki pieniężnej na 2014 r. RPP pozostawiła cel inflacyjny i sposób jego określania bez zmian - powiedział w środę prezes NBP Marek Belka. Dodał, że Rada nie przewiduje zmian ani poziomu stóp, ani nastawienia do końca roku.

"Założenia polityki pieniężnej na 2014 r. nie przewidują istotnych zmian w naszej strategii. Nie zmienia się cel inflacyjny, ani sposób jego określania. Jeśli chodzi o nowe elementy, to akcentujemy tam konieczność większej elastyczności w realizacji polityki bezpośredniego celu inflacyjnego. Po drugie, podkreślamy znaczenie polityki makrostabilnościowej" - powiedział w środę Belka.

"Nie przewidujemy żadnych zmian - ani poziomu stóp, ani w nastawieniu do końca grudnia, a ono jest neutralne" - dodal szef banku narodowego.

bErneZyv

"Nie przewidujemy, by w polskiej gospodarce zaszły w najbliższych kilku miesiącach takie zmiany, które doprowadziłyby do zmiany w naszym nastawieniu w polityce pieniężnej" - dodał. "Gdyby nam się sufit zawalił na głowy, to musielibyśmy zareagować" - powiedział. (PAP)

jba/ nik/ fdu/ ana/ pad/

bErneZyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)