Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benedykt XVI apeluje o większe zaangażowanie na rzecz rodzin

0
Podziel się

Benedykt XVI zaapelował podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie o
większe zaangażowanie na rzecz rodzin jako fundamentu człowieczeństwa i cywilizacji. Papież
podsumował swą niedawną wizytę w Mediolanie z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

bCZCNoqd

Benedykt XVI zaapelował podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie o większe zaangażowanie na rzecz rodzin jako fundamentu człowieczeństwa i cywilizacji. Papież podsumował swą niedawną wizytę w Mediolanie z okazji Światowego Spotkania Rodzin.

W rozważaniach Benedykt XVI podkreślił, że obecność ponad miliona ludzi na mediolańskiej mszy w niedzielę była "orędziem nadziei" dla świata oraz "znakiem większej uwagi, jaką otacza się rodziny".

Podziękował również premierowi Włoch Mario Montiemu i ministrom z jego rządu za to, że uczestniczyli w tej mszy.

bCZCNoqf

Zjazd w stolicy Lombardii papież nazwał "Objawieniem rodziny", która jest "związkiem miłości, opartym na małżeństwie i wezwanym do tego, by być sanktuarium życia, małym Kościołem, komórką społeczeństwa".

Zwracając się do Polaków Benedykt XVI powiedział: "Moi drodzy, razem z wami dziękuję Bogu za niezwykłe święto rodziny, jakie przeżywaliśmy w Mediolanie. Modlę się, aby małżeńska miłość, ojcostwo i macierzyństwo, były dla wszystkich rodzin drogą ku świętości".

Papież zaprosił wiernych na uroczystości Bożego Ciała w Rzymie, którym będzie przewodniczyć w czwartek wieczorem. Odprawi mszę w bazylice świętego Jana na Lateranie i poprowadzi procesję do bazyliki Matki Bożej Większej. (PAP)

sw/ ap/

bCZCNoqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)