Notowania

papież
31.03.2012 13:40

Benedykt XVI przekazał 100 tysięcy dolarów

Pieniądze mają zostać przeznaczone na pilną pomoc dla ludności Syrii, gdzie reżim Baszara el-Asada krwawo tłumi wystąpienia przeciwników i atakuje cywilów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP/Polaris/East News)

Pieniądze mają zostać przeznaczone na pilną pomoc dla ludności Syrii, gdzie reżim Baszara el-Asada krwawo tłumi wystąpienia przeciwników i atakuje cywilów. Pomoc zawiózł do Syrii wysłannik papieża.

Radio Watykańskie podało, że z misją do Damaszku udał się ksiądz Giampietro Dal Toso z Papieskiej Rady Cor Unum, której zadaniem jest koordynowanie działań związanych z akcjami humanitarnymi i pomocą Watykanu dla krajów dotkniętych przez kataklizmy. Podczas wizyty w Syrii wysłannik Benedykta XVI spotka się z hierarchami tamtejszego Kościoła, który jest zaangażowany w niesienie pomocy ludności cywilnej.

Wcześniej Watykan ogłosił, że na rzecz uchodźców z Syrii przekazane zostaną datki, zebrane w Wielki Czwartek podczas mszy Wieczerzy Pańskiej, którą papież odprawi w rzymskiej bazylice świętego Jana na Lateranie.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież apeluje. Muszą szukać rozwiązań W wyniku krwawego tłumienia antyprezydenckich demonstracji w Syrii zginęło w ostatnich miesiącach około 1700 osób.
Jest stary, ale z funkcji nie zrezygnuje Benedykt XVI nie zrezygnuje z bycia papieżem ani po swoich 85. urodzinach, ani po zakończeniu Roku Wiary w 2013 roku.
Papież ostro do biskupów. Powiedział im... Wezwał hierarchów, by stali po stronie ludzi zepchniętych na margines i ofiar przemocy.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz