Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benedykt XVI przekazał 50 tys. euro na pomoc powodzianom

0
Podziel się

Papież Benedykt XVI przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski (KEP)
50 tys. euro na pomoc powodzianom - poinformowało PAP we wtorek biuro prasowe KEP.

bEgzDGUl

Papież Benedykt XVI przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski (KEP) 50 tys. euro na pomoc powodzianom - poinformowało PAP we wtorek biuro prasowe KEP.

Według niego, z sytuacją w Polsce zapoznała się Papieska Rada "Cor Unum", koordynująca działalność charytatywną Kościoła. W rezultacie Instytut Dzieł Religijnych - watykański bank centralny - przekazał na konto Konferencji Episkopatu Polski 50 tys. euro.

Jak czytamy w liście "Cor Unum" nadesłanym do Episkopatu, dar ten wyraża "bliskość papieża z poszkodowanymi przez wodę, a także jego ojcowską zachętę i uznanie dla tych, którzy hojnie udzielają im pomocy".

bEgzDGUn

Decyzją przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, pieniądze te trafią za pośrednictwem Caritas Polska do najbardziej poszkodowanych diecezji.

"Niektóre z nich są w stanie krytycznym, bowiem już po raz kolejny doświadczyły tego kataklizmu. Dlatego ten dar Caritas Polska postara się rozdzielić za pośrednictwem dyrektorów diecezjalnych osobom najbardziej potrzebującym - powiedział dyrektor Caritas ks. Marian Subocz. Caritas Polska wyraża też wdzięczność Ojcu Świętemu za dar.(PAP)

skz/ wkr/ jbr/

bEgzDGUO
euro
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)