Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Berlusconi o Włoszech: "Wynoszę się z tego gównianego kraju"

0
Podziel się

Premier Silvio Berlusconi nazwał Włochy "gównianym krajem", z
którego zamierza się wynieść - podała w czwartek ANSA, powołując się na podsłuch telefoniczny.

Berlusconi o Włoszech: "Wynoszę się z tego gównianego kraju"
(ec.europa.eu)
bEgnFGPV

Premier Silvio Berlusconi nazwał Włochy _ gównianym krajem _, z którego zamierza się wynieść - podała w czwartek ANSA, powołując się na podsłuch telefoniczny zarządzony przez prokuraturę w stosunku do bliskiego znajomego Berlusconiego, z którym rozmawiał.

_ - Za parę miesięcy odejdę... wyjadę z tego gównianego kraju, który przyprawia mnie o mdłości. Mam tego dość _ - wyrzucił z siebie Berlusconi w rozmowie telefonicznej z 13 lipca, którą prowadził z przebywającym wtedy w Panamie Valterem Lavitolą.

W ciągu 13-minutowej rozmowy podsłuchanej i nagranej 13 lipca przed północą na polecenie prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie określonej kryptonimem _ P 4 _ premier zapewnia rozmówcę, że jego postępowanie jest _ czyste i przejrzyste _.

bEgnFGPX

_ - Jestem człowiekiem, który nie robi nic, co mogłoby służyć za podstawę do rozsiewania wiadomości, że popełniłem przestępstwo, jestem więc całkowicie spokojny. Jedyne, co mogą o mnie powiedzieć, to tyle, że pieprzę... jasne? Niech więc wsadzają szpiegów, gdzie tylko chcą. Niech kontrolują moje telefony... nic mnie to nie obchodzi. Za parę miesięcy odejdę i zajmę się moimi sprawami, odejdę gdzie indziej. Wyjadę z tego gównianego kraju, który przyprawia mnie o mdłości mam tego dość _ - mówił Berlusconi.

Według prokuratury neapolitańskiej, która wydała nakaz aresztowania Lavitoli w związku z próbą wyłudzenia pieniędzy od Berlusconiego w zamian za milczenie w sprawie jego kontaktów z zawodową prostytutką Patrizią D'Addario w 2009 roku, nagrana rozmowa jest _ bardzo ważna _ dla śledztwa. Ujawnia bowiem charakter stosunków między Berlusconim a Lavitolą, przebywającym w Panamie.

Lavitola, wydawca dziennika _ Avanti _ online - wyjaśnia prokuratura - jest podejrzany o to, że zatrzymał dla siebie 400 z 500 tysięcy euro, które Berlusconi zapłacił za jego pośrednictwem swemu znajomemu Giampaolo Tarantiniemu i jego żonie za zachowanie milczenia w sprawie kontaktów Berlusconiego z prostytutką.

Tarantini, który został aresztowany, podobnie jak jego małżonka, twierdził publicznie, że przyprowadził do rezydencji premiera w Rzymie i na Sardynii łącznie trzydziestkę kobiet gotowych świadczyć szefowi rządu usługi seksualne.

bEgnFGQd

Nagranie rozmowy Berlusconiego z Lavitolą, który schronił się przed aresztowaniem za granicą, świadczy o _ wielkiej zażyłości _ między nimi - twierdzi neapolitańska prokuratora. Uważa ona, że rozmówca premiera pełnił rolę jego zaufanego informatora o toczących się sprawach sądowych, które mogły dotyczyć pośrednio szefa rządu.

Sam Berlusconi tak wyjaśniał w rozmowie z włoskim tygodnikiem _ Panorama _ sprawę wpłacenia małżeństwu Tarantini sumy pół miliona euro: _ Pomogłem rodzinie obarczonej dziećmi, która znajdowała się i znajduje się w bardzo trudnych warunkach materialnych. Nie zrobiłem niczego nagannego, ograniczyłem się do wspomożenia zdesperowanego człowieka, nie żądając nic w zamian _.

Czytaj więcej o procesach premiera Włoch w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/procesy;berlusconiego;nie;bedzie;zmiany;sadu,85,0,876117.html) Berlusconi oskarżony. Prestiżowa porażka Proces, w którym Silvio Berlusconi oskarżony jest o nadużycie władzy i korzystanie z prostytucji nieletnich, pozostanie w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;berlusconiego;trybunal;zbada;kompetencje;sadu,139,0,866955.html) Bunga Bunga: Zbadają kompetencję sądu Premier Włoch Silvio Berlusconi odniósł pierwsze zwycięstwo w procesie, w którym oskarżony jest o korzystanie z usług nieletniej prostytutki Ruby i nadużycie władzy. Tak interpretuje się decyzję Trybunału Konstytucyjnego, by zbadać kompetencje sądu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;w;sadzie;chce;sluchac;swiadka,142,0,853390.html) Berlusconi w sądzie, chce słuchać świadka Premier Włoch przybył na kolejną rozprawę w procesie, w którym jest oskarżony o przekupienie brytyjskiego adwokata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t140520.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejna;rozprawa;w;sprawie;rubygate,60,0,841788.html) Kolejna rozprawa w sprawie Rubygate Na sali sądowej w Mediolanie nie będzie jednak ani Berlusconiego, ani młodej Marokanki Ruby, głównej bohaterki skandalu bunga-bunga. Obrońcy premiera będą wnioskować o przeniesienie procesu.
bEgnFGQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)