Notowania

berlusconi
22.07.2010 14:15

Berlusconi: wściekła kampania medialna przeciwko rządowi

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził opinię, że przeciwko jego rządowi i partii Lud Wolności prowadzona jest "wściekła kampania medialna". Słowa te skierował w przesłaniu do sympatyków swego ugrupowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził opinię, że przeciwko jego rządowi i partii Lud Wolności prowadzona jest "wściekła kampania medialna". Słowa te skierował w przesłaniu do sympatyków swego ugrupowania.

Na stronie internetowej zwolenników włoskiej centroprawicy Forzasilvio.it znalazło się przesłanie, jakie skierował do nich szef rządu. Podkreślił, że "kalumnie" przeciwko jego gabinetowi i centroprawicowej koalicji nie przekreślą wyników ich pracy, jeśli "Lud Wolności zjednoczy się wokół rządu, świadom dotychczasowych osiągnięć".

"Nasi przeciwnicy są mistrzami paplaniny, przy pomocy której starają się ukryć swoje winy i przysłonić dobro, jakie uczyniliśmy w tych trudnych latach" - oświadczył włoski premier. Stwierdził też, że należy przypominać, co dotychczas zrobił jego rząd i co obiecuje zrealizować do końca kadencji.

W minionych tygodniach gabinet Berlusconiego był wielokrotnie krytykowany przez lewicę i sympatyzującą z nią prasę za forsowanie ustawy, która miałaby ograniczyć mediom dostęp do zapisów z podsłuchów. W obliczu krytyki rząd postanowił złagodzić ustawę zwaną "kagańcową" i "kneblem".

W ostatnich dniach koalicja znów znalazła się w ogniu krytyki z powodu dochodzenia m.in. w sprawie krajowego koordynatora Ludu Wolności Denisa Verdiniego i jego kont, na których znaleziono 2,6 miliona euro. On sam tłumaczy, że pieniądze te to owoc jego "wyrzeczeń".

Ponadto centroprawicowy rząd broni wiceministra sprawiedliwości Giacomo Caliendo z powodu stawianych pod jego adresem oskarżeń o zaangażowanie w lobby polityczno-ekonomiczne oraz próby nacisków na Trybunał Konstytucyjny i inne sądy. Inny wiceminister, w resorcie finansów Nicola Cosentino ustąpił ze stanowiska w związku z tą samą sprawą, unikając w ten sposób głosowania w parlamencie nad wotum nieufności dla niego.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ ro/

Tagi: berlusconi, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz