Notowania

imigranci we włoszech
02.04.2011 16:03

Berlusconi zapewnia: Wyspa będzie wolna

Premier Włoch zapowiedział, że do jutra wyspę Lampedusa opuszczą wszyscy imigranci, którzy przybyli tam z północnej Afryki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że do niedzieli wyspę Lampedusa opuszczą wszyscy imigranci, którzy przybyli tam z północnej Afryki. - _ Wyspa będzie całkowicie wolna i oddana mieszkańcom _ - zapewnił.

Ewakuację uchodźców drogą morską do innych punktów we Włoszech utrudnia na razie i opóźnia silny wiatr. Na Lampedusie jest teraz 3900 przybyszów z północnej Afryki, głównie z Tunezji. Niektórzy rozpoczęli na molo strajk głodowy domagając się natychmiastowego wywiezienia stamtąd.

W przesłaniu do swych zwolenników, obradujących w Katanii szef włoskiego rządu oświadczył: _ Przypominam, że mamy 9 tysięcy gmin, a zatem gdyby pozostało u nas 9 tysięcy nowych obywateli, wystarczyłoby, aby do każdej wysłano po jednym nich . - Moglibyśmy na pewno dla każdego znaleźć pracę _ - stwierdził Berlusconi.

I dodał: _ Mówię to, bo musimy pamiętać, że jesteśmy krajem imigrantów, więc musimy podjąć działania, będące wyrazem zrozumienia, szczodrobliwości i gościnności, które właściwe są państwu cywilizowanemu i powiedziałbym - katolickiemu _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t102472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlosi;maja;juz;dosc;uchodzcow;z;afryki,12,0,796940.html) Włosi mają już dość uchodźców z Afryki

Premier poinformował, że od początku roku do Włoch przybyło 21 tysięcy imigrantów, spośród których 2 tysiące to uchodźcy z terenów działań wojennych.

Imigranci z Tunezji, którzy już dostali się na stały ląd we Włoszech po wywiezieniu z Lampedusy, od kilku dni podejmują próby przedostania się do Francji w rejonie miasta Ventimiglia.

Imigranci na Lampedusie. Włosi mają problem (Euronews, ang.):

Media informują, że przerzut ten ma tam już charakter zorganizowany, a procederem tym trudnią się Włosi. Ujawniono ceny: za przemycenie samochodem nielegalny imigrant musi zapłacić 400 euro, a na motorze - 100 euro. W związku z tym, że zjawisko to nasila się, zaostrzono kontrole na granicy francusko-włoskiej. Francuzi nie wpuszczają imigrantów.

Premier Francji Francois Fillon w sobotnim wywiadzie dla dziennika _ Corriere della Sera _ zapewnił, że władze w Paryżu solidaryzują się z Włochami i wyraził przekonanie, że Unia Europejska powinna udzielić temu krajowi finansowej pomocy w związku z kryzysem imigracyjnym, jaki przeżywa.

Imigranci, przebywający w ośrodkach i miasteczkach namiotowych we Włoszech masowo je opuszczają. Z takiej struktury w Mandurii w Apulii uciekło 1600 przybyszów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t136331.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jutro;ewakuacja;imigrantow;z;lampedusy,229,0,802277.html) Jutro ewakuacja imigrantów z Lampedusy Pięć statków wywiezie uciekinierów z Afryki. Zostaną oni rozmieszczeni w różnych miejscach Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;oglosily;stan;kryzysu;humanitarnego,93,0,770653.html) Włochy ogłosiły stan kryzysu humanitarnego To efekt masowego napływu nielegalnych imigrantów z Afryki północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t136472.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tunezyjscy;wiezniowie;przyjechali;do;wloch,3,0,803587.html) Tunezyjscy więźniowie przyjechali do Włoch Premier Włoch Silvio Berlusconi ostrzega, że kryminaliści ukryli się na wyspie Lampedusa.
Tagi: imigranci we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz