Notowania

berlusconi
17.04.2011 19:20

"Berlusconizm nie zmierza ku końcowi"

Premier Włoch w obliczu kilku procesów sądowych nie traci pewności siebie. Mówi, że wprowadził nową moralność do polityki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział, że jego ugrupowanie wprowadziło _ nową moralność _ do polityki. Na wiecu w Mediolanie przed majowymi wyborami samorządowymi szef rządu zapewnił, że _ berlusconizm nie zmierza ku końcowi _.

_ - Wprowadziliśmy w kraju nową moralność w polityce, co nie znaczy tylko, by nie kraść, ale także by dotrzymywać wyborczych obietnic _ - mówił Berlusconi na wiecu poparcia dla kandydatury obecnej burmistrz Mediolanu Letizii Moratti w wyborach, zaplanowanych na 15 i 16 maja.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bunga;bunga;odroczone;po;pol;godziny,155,0,807067.html) Bunga bunga odroczone. Po pół godziny
Następnie premier oznajmił, odnosząc się do swych czterech toczących się procesów: _ - Wysyłam ostrzeżenie do prokuratur, przeprowadzimy reformę wymiaru sprawiedliwości, nawet jeśli uda im się mnie pozbyć, bo mamy większość w kraju i w parlamencie _. I dodał: _ - Ale jestem pewien, że nie uda się im pozbyć Berlusconiego _.

_ - Zarzuty, na których oparte są moje procesy, wspierane przez komórkę czerwonych w prokuraturze są absolutnie bezpodstawne _ - mówił szef rządu.

Premier zauważył, że nie może mieć telefonu komórkowego, bo - jak oznajmił - jest _ kontrolowany przez wszystkie prokuratury we Włoszech _. To aluzja do podsłuchów, których stosowanie przez wymiar sprawiedliwości rządząca koalicja chce ograniczyć. _ - Dlatego zacząłem pisać listy miłosne _ - dodał Berlusconi.

Ale największe rozbawienie osób, zebranych w mediolańskim teatrze wywołał lapsus premiera, który zarzucając sędziom i prokuratorom, że nękają go procesami, przypomniał, iż w jego sprawach odbyło się 2100 rozpraw. _ - Czasem w nich uczestniczyłem, a zawsze byli tam sędziowie opłacani oczywiście przeze mnie . Moi adwokaci _ - wyjaśnił Berlusconi, gdy zorientował się, że się przejęzyczył.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/berlusconi;narzeka;to;moj;25;proces,4,0,801796.html) Berlusconi narzeka: To mój 25. proces Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eco;o;berlusconim;rzadzi;schizofrenik,203,0,766667.html) Eco o Berlusconim: rządzi schizofrenik We Włoszech miały miejsce protesty przeciw premierowi uwikłanemu w skandal obyczajowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/tajne;konto;specjalnie;na;bunga;bunga,120,0,763768.html) Tajne konto specjalnie na "bunga bunga" Z rachunku opłacane były uczestniczki rozwiązłych przyjęć u premiera Włoch.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz