Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szczyt g20
18.02.2011 16:14

Bernanke broni swojej polityki na szczycie G20

Szef Fed przyznaje, że luzowanie polityki monetarnej może doprowadzić do wzrostu inflacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tl8745a/CC/Flickr)

Kraje z niedowartościowanymi walutami powinny pozwolić na ich umocnienie- powiedział szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke, w trakcie szczytu G20.

Jak dodał, kraje z dużymi deficytami handlowymi powinny zmniejszać wydatki publiczne, co powinno umożliwić przywrócenie równowagi w światowym handlu i zapobiec powstaniu kolejnego kryzysu finansowego.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t75481.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/bernanke;nie;wierzy;w;spadek;bezrobocia,190,0,768958.html) Bernanke nie wierzy w spadek bezrobocia - Utrzymywanie niedowartościowanych walut przez niektóre kraje przyczyniło się do powstania modelu wydatków globalnych, który jest niezbalansowany i nie do utrzymania _ - powiedział Bernanke.

_ - Kraje te będą musiały umożliwić kursom wymiennym swoich walut lepsze odzwierciedlanie fundamentów rynkowych i zwiększyć swoje wysiłki w celu zastąpienia roli jaką odgrywa eksport w ich gospodarkach przez popyt wewnętrzny _ - dodał.

W swoim wystąpieniu Bernanke bronił decyzji Fedu o wprowadzeniu dodatkowego programu luzowania ilościowego. Jednocześnie jednak przyznał, że istnieją obawy, że luzowanie polityki monetarnej w gospodarkach rozwiniętych zwiększa przepływy kapitałowe na rynki wschodzące, doprowadzając do wzrostu inflacji w tych krajach i zwiększając prawdopodobieństwo powstania bańki inwestycyjnej na rynkach.

Kraje z dużymi deficytami handlowymi powinny starć się zwiększać oszczędności, co powinno obejmować _ przywrócenie bardziej zrównoważonej trajektorii finansom publicznym _ - zaapelował Bernanke.

Działania te umożliwiłyby zbalansowanie światowego handlu oraz przepływów inwestycyjnych pomiędzy krajami - ocenił szef Fed-u.

Tagi: szczyt g20, ben bernanke, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz