Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beskidy: Trudne warunki na szlakach

0
Podziel się

Biała (PAP) - Warunki turystyczne w Beskidach są trudne. Ratownicy grupy beskidzkiej
GOPR poinformowali w czwartek, że szlaki przysypał śnieg. Pod jego warstwą występują oblodzenia.
Zamknięty jest szlak żółty w rejonie Babiej Góry.

bEhdvHqZ

Biała (PAP) - Warunki turystyczne w Beskidach są trudne. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że szlaki przysypał śnieg. Pod jego warstwą występują oblodzenia. Zamknięty jest szlak żółty w rejonie Babiej Góry.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej weekend będzie pochmurny i nie tak mroźny jak ostatnie dni. W sobotę termometry wskażą w dzień do -3 stopni C. W niedzielę będzie chłodniej, do -6 stopni C.

Narciarze w Beskidach dobre warunki znajdą jedynie na sztucznie dośnieżanych trasach. W Szczyrku najlepsze warunki są w rejonie Hali Skrzyczeńskiej, Soliska i Hali Pośredniej. Średnio leży tam około 30-40 cm śniegu. Zjeżdżać można od Skrzycznego do Jaworzyny. W Korbielowie jeździć można od Buczynki do Kamiennej. Leży tam do 80 cm śniegu. W Wiśle zjeżdżać można w Soszowie i na Stożku.

bEhdvHrb

W Żywców i Milówce w weekend dobiegną końca 41. Żywieckie Gody. To jedna z najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce, której celem jest kultywowanie i popularyzacja obrzędów i tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Z kolei w Oświęcimiu odbędzie się 14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka".(PAP)

szf/ pz/ mow/

bEhdvHrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)