Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beskidy: W weekend może popadać

0
Podziel się:

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. Ratownicy
grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że turyści mogą spodziewać się utrudnień na
szlakach w rejonach, gdzie trwają prace leśne.

Biała (PAP) - Dobre warunki panują na szlakach turystycznych w Beskidach. Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR poinformowali w czwartek, że turyści mogą spodziewać się utrudnień na szlakach w rejonach, gdzie trwają prace leśne.

Babiogórski Park Narodowy podał, że utrudnienia wynikające z remontu występują na szlaku czarnym z Markowych Szczawin na Ryzowaną.

Według synoptyków z Zakładu Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie w weekend może przelotnie popadać, zwłaszcza w sobotę. Temperatury sięgną 23-24 stopni C, a w górach do 19-20 stopni C.

W Beskidach funkcjonują wszystkie koleje linowe.

Po niedawnych intensywnych opadach epidemiolodzy odradzają kąpiele w rzekach na Śląsku Cieszyńskim i Żywiecczyźnie.

W weekend w podwadowickiej Choczni odbędzie się CommonLive Festiwal. Na trzech scenach wystąpią wykonawcy reprezentujący różne gatunki muzyki, od ambitnego rocka przez dub i reggae po wszelkie nurty muzyki elektronicznej. Imprezie towarzyszyć będą pokazy filmów i występy teatrów.

W piątek i sobotę na ulice wyjadą stare samochody - odbędzie się XXXII Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. Wśród najciekawszych okazów pojawią się między innymi: Opel P4 z roku 1932, Fiat Monte Carlo, Fiat X1/9 bertone, MG midjet i Renault 4 TL.

W sobotę i niedzielę swoje święto obchodzić będzie Istebna w Beskidzie Śląskim. (PAP)

szf/ malk/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)