Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Beżowa Księga Fed. Są pozytywne sygnały

0
Podziel się:

Koniunktura się stabilizuje lub nawet poprawia - ocenia amerykański bank centralny.

Beżowa Księga Fed. Są pozytywne sygnały
(PAP/EPA)

Koniunktura się stabilizuje lub nawet poprawia - ocenia amerykański bank centralny. Rezerwa Federalna przedstawiła umiarkowanie pozytywną ocenę stanu gospodarki amerykańskiej w ostatnich dwóch miesiącach.

W tzw. _ Beżowej Księdze _ Fed opisał sytuację w swoich 12 dystryktach. Najgorzej jest w dystrykcie St. Louis, obejmującym kilka stanów południa i środkowego zachodu. Odnotowano tam jedynie spadek tempa kurczenia się gospodarki, podczas gdy w pozostałych regionach koniunktura się stabilizuje lub nawet poprawia. Najlepiej jest w Teksasie, gdzie nie widać postępującego wciąż gdzie indziej spadku cen nieruchomości.

Amerykańska giełda zareagowała na informacje Fed umiarkowanym optymizmem. _ - Indeks S&P ponownie próbował przebić ważny poziom i kolejny raz mu się nie udało - _ komentuje Marek Knitter, analityk Money.pl.

Bank centralny dostrzega sygnały ożywienia w sektorze wytwórczym, co magazyn _ Forbes _ uznał za najbardziej optymistyczną wiadomość z raportu. Jednocześnie jednak Fed oświadczył, że wciąż nie widać ożywienia sprzedaży detalicznej, a na rynku pracy utrzymuje się dekoniunktura.

Problemem pozostaje również zastój na rynku domów i zwiększająca się stale liczba domów przejmowanych przez banki od niespłacających kredytów hipotecznych właścicieli. Jeszcze gorsza sytuacja panuje na rynku nieruchomości komercyjnych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)