Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezpłatne badania okulistyczne dla mieszkańców woj. łódzkiego

0
Podziel się

Mieszkańcy woj. łódzkiego w wieku od 35 do 60 lat będą mogli skorzystać w marcu
z bezpłatnego badania okulistycznego. Badania będą przeprowadzane w siedmiu placówkach ochrony
zdrowia podlegających urzędowi marszałkowskiemu w Łodzi.

bEhnURqZ

Mieszkańcy woj. łódzkiego w wieku od 35 do 60 lat będą mogli skorzystać w marcu z bezpłatnego badania okulistycznego. Badania będą przeprowadzane w siedmiu placówkach ochrony zdrowia podlegających urzędowi marszałkowskiemu w Łodzi.

Akcja bezpłatnych badań okulistycznych przeprowadzana jest przez urząd marszałkowski w ramach programu Wczesnego Wykrywania Jaskry. Oprócz standardowego badania wzroku będzie można również dokonać m.in. badania pola widzenia, dna oka i ciśnienia śródgałkowego.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień podkreśla, że zdrowie mieszkańców regionu to jeden z priorytetów dla władz samorządowych i zachęca wszystkich do zgłaszania się na badania.

bEhnURrb

"Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest wczesne wykrycie wady wzroku, dlatego bardzo zależy nam, aby jak najwięcej osób skorzystało z bezpłatnych badań. To jeden z kilku programów profilaktycznych, które w tym roku sfinansowaliśmy" - powiedział Stępień.

Darmowe badania okulistyczne w marcu przeprowadzać będą Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa i Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, SP ZOZ im. Prymasa Kardynała S. Wyszyńskiego w Sieradzu, SP ZOZ Pabian-Med w Pabianicach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim i Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach.(PAP)

duk/ bos/

bEhnURrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)