Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
badania
06.03.2009 17:51

Bezpłatne badania w ramach kampanii "Odchudzamy Polaków!" w sobotę w stolicy

Zaplanować dietę odchudzającą i bezpłatne badania potrzebne do oceny nadwagi i otyłości będą mogli wykonać w sobotę mieszkańcy Warszawy i okolic - poinformowali organizatorzy kampanii "Odchudzamy Polaków!".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zaplanować dietę odchudzającą i bezpłatne badania potrzebne do oceny nadwagi i otyłości będą mogli wykonać w sobotę mieszkańcy Warszawy i okolic - poinformowali organizatorzy kampanii "Odchudzamy Polaków!". *

Aby skorzystać z badań, trzeba się zarejestrować w mobilnej przychodni, która będzie działać na pl. Konstytucji od godz. 10 do godz. 18. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak wynika z danych Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, organizatora kampanii, ponad połowa mieszkańców Polski cierpi na nadwagę, a 20 proc. - na otyłość.

Lekarze biorący udział w kampanii podkreślają, że otyłość i nadwaga stanowią problem nie tylko natury estetycznej, ale przyczyniają się do wielu poważnych problemów zdrowotnych - jak choroby serca i układu krążenia, cukrzyca typu II, choroby układu pokarmowego, stawów i kręgosłupa oraz wiele zaburzeń hormonalnych.

W ramach akcji, 7 marca w "przychodni na kółkach" można będzie zmierzyć swój indeks masy ciała (BMI), grubość tkanki tłuszczowej, ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi. Chętni będą też mogli zasięgnąć porad dotyczących zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, spróbować dietetycznych potraw, porozmawiać z kosmetologiem, a nawet poddać się masażom odchudzającym.

W godzinach 13-15 w mobilnej przychodni pojawi się ambasadorka akcji Katarzyna Figura.

Do 15 marca autobus-przychodnia odwiedzi 8 polskich miast. W dniach 9-15 marca podobne nieodpłatne badania i porady zaoferuje też 1600 gabinetów lekarskich na terenie całej Polski - nie tylko w dużych miastach, ale również w niewielkich miejscowościach i wsiach. Listę gabinetów, które biorą udział w kampanii, można znaleźć na stronie kampanii (www.odchudzanie.org.pl).

Organizatorzy kampanii "Odchudzamy Polaków!" liczą, że dzięki niej uda się przebadać jak największą liczbę pacjentów pod kątem występowania nadwagi i otyłości oraz zachęcić ich do bezpiecznego odchudzania się pod okiem specjalistów. Kampania ma także nakłonić mieszkańców naszego kraju do zmiany stylu życia i przypomnieć im o tym, jak i co należy jeść, by zdrowo żyć.(PAP)

jjj/ sag/ hes/ bk/

Tagi: badania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz