Notowania

usa
05.03.2010 14:47

Bezrobocie w Stanach w lutym nie urosło

Stopa bezrobocia w USA przez kolejny miesiąc utrzymała się na poziomie 9,7 proc

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisafx/iStockphoto)

**

Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 9,7 proc., wobec 9,7 proc. w styczniu - informuje amerykański Departament Pracy.

W lutym liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 36 tys., podczas gdy w styczniu spadła o 26 tys. po korekcie. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się w lutym stopy bezrobocia w USA na poziomie 9,8 proc. oraz, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadnie o 68 tysięcy.

_ - Rynek pracy, chociaż pomału, to jednak zmierza w odpowiednim kierunku. Już w marcu lub kwietniu możemy zobaczyć wzrost zatrudnienia _ - powiedział ekonomista Moody's Economy.com, Ryan Sweet.

Zobacz komentarze Bloomberg TV:

Informacje o braku wzrostu bezrobocia są kolejnymi optymistycznymi danymi o kondycji gospodarki USA. W IV kwartale 2009 roku urosła ona o 5,9 procent w porównaniu do III kwartału. To więcej niż oczekiwali analitycy, których zdaniem PKB miało wzrosnąć o 5,6 procent.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bernanke zapowiada: Niskie stopy procentowe na dłużej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bernanke;zapowiada;niskie;stopy;procentowe;na;dluzej,170,0,592810.html )
* [ Niespodziewana decyzja Fed, stopa dyskontowa w górę ]( http://news.money.pl/artykul/niespodziewana;decyzja;fed;stopa;dyskontowa;w;gore,180,0,589236.html )
* [ USA: Mniej osób bez pracy - czy to koniec recesji? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;mniej;osob;bez;pracy;-;czy;to;koniec;recesji,150,0,584598.html )
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne