Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie w USA ciągle wysokie

0
Podziel się

W grudniu co dziesiąty Amerykanin był bez pracy. Póki co specjalny plan Obamy nie zadziałał.

Bezrobocie w USA ciągle wysokie
(PAP/EPA)
bEpxqBhh

Stopa bezrobocia w USA w grudniu wyniosła 10,0 proc, czyli dokładnie tyle samo ile w listopadzie - podał amerykański Departament Pracy.

W grudniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 85 tys., podczas gdy w listopadzie wzrosła o 4 tys.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się w grudniu stopy bezrobocia w USA na poziomie 10,0 proc. oraz, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych pozostanie bez zmian.

bEpxqBhj

_ - Recesja może technicznie już dobiegła końca, ale pracodawcy wciąż obawiają się o stan gospodarki i nie decydują się na trwale zwiększać zatrudnienia _ - powiedział Chris Rupkey, główny ekonomista banku Tokyo-Mitsubishi._ - Wszystko wskazuje na to, że obecne ożywienie będzie trzecim z rzędu, w którym nie będzie widoczny wzrost zatrudnienia _ - dodał.

Gomułka: USA grozi gospodarcza mieszanka wybuchowa
Tymczasem w grudniu amerykański prezydent Barack Obama zaprezentował ambitny plan walki z bezrobociem, które - mimo ustępowania recesji - wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie 10 procent.

Obama zaproponował zniesienie na rok podatku od zysków kapitałowych, ściąganego z drobnych firm od zysków przynoszonych przez nowe inwestycje. Wspomniał też o kredytach podatkowych, które mają być przyznawane jako zachęty do zwiększenia zatrudnienia.

bEpxqBhp
bEpxqBhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)