Notowania

iran
12.12.2011 14:45

Bezrobotny rzucił butami w Ahmadineżada

Bezrobotny Irańczyk rzucił butami w prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniella Zalcman/CC/Flicr)

Bezrobotny Irańczyk rzucił butami w prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, by zaprotestować przeciwko temu, że nie otrzymuje zasiłku - poinformował konserwatywny irański portal internetowy shafaf.ir.

W obyczajowości muzułmańskiej uderzenie butem uważa się za szczególny akt okazania pogardy.

Jest to dość rzadki w irańskich mediach przypadek poinformowania o upokorzeniu, jakie spotkało głowę państwa. Portal shafaf.ir prezentuje poglądy bliskie oponentom Ahmadineżada.

Według shafaf.ir, sprawca ataku to zwolniony robotnik wizytowanej przez prezydenta fabryki włókienniczej w mieście Sari w leżącej nad Morzem Kaspijskim prowincji Mazandaran. Buty nie trafiły Ahmadineżada, a mężczyzna zaczął pomstować na rząd, że odmawia mu pieniędzy.

Oficjalny wskaźnik bezrobocia w Iranie wynosi 11 procent, ale według niektórych ekspertów jest znacznie wyższy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/139966.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;znow;oskarza;usa,30,0,814110.html) Ahmadineżad znów oskarża USA Prezydent Iranu uważa, że Stany Zjednoczone chcą zasiać ziarno niezgody między szyitami i sunnitami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ahmadinezad;wyrzucil;czternastu;doradcow,119,0,746871.html) Ahmadineżad wyrzucił czternastu doradców Nie wiadomo co jest przyczyną decyzji prezydenta Iranu. To kolejne dymisje w otoczeniu szefa państwa.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz