Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Łukaszenka: nie będziemy lamentować z powodu ćwiczeń NATO

0
Podziel się

Białoruś spokojnie podchodzi do zbliżających się manewrów NATO w odróżnieniu
od nerwowej reakcji Zachodu na białorusko-rosyjskie ćwiczenia Zapad-2013 - oświadczył w piątek
prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, wymieniając m.in. Polskę.

bErHLmSZ

Białoruś spokojnie podchodzi do zbliżających się manewrów NATO w odróżnieniu od nerwowej reakcji Zachodu na białorusko-rosyjskie ćwiczenia Zapad-2013 - oświadczył w piątek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, wymieniając m.in. Polskę.

"Powiemy tylko jeden raz, nie będziemy krzyczeć, lamentować.(...) Wypowiemy się, ale po ludzku.(...) Inaczej byłby to przejaw słabości" - powiedział Łukaszenka na konferencji prasowej dla rosyjskich dziennikarzy, odnosząc się do planowanych na listopad manewrów NATO w Polsce i krajach bałtyckich.

"Dlaczego Polacy tak lamentowali?" - zapytał Łukaszenka, odnosząc się do negatywnej reakcji państw NATO na ćwiczenia Zapad-2013. Według niego jest to związane z pragnieniem posiadania przez Polskę na swoim terytorium amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Jak powiedział, Polacy chcieli "szybciej dostać pieniądze i system tarczy antyrakietowej na swoim terytorium".

bErHLmTb

"Nie wiem tylko, po co się narażać, bo przecież to obiekt, który w razie konfliktu czy wojny byłby zniszczony w pierwszej kolejności. I my, i Rosjanie, mamy wystarczająco dużo środków, by go unieszkodliwić" - oznajmił prezydent.

NATO zaplanowało przeprowadzenie w listopadzie manewrów w Polsce i krajach bałtyckich. Źródła PAP w NATO zaznaczają, że manewry Sojuszu nie są odpowiedzią na wrześniowe ćwiczenia Rosji i Białorusi Zapad-2013 w pobliżu Polski i krajów nadbałtyckich, lecz były planowane już od 2009 roku.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ ap/ mow/

bErHLmTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)