Notowania

wiadomości
16.03.2011 01:27

Białoruś: Moskwa rozpatruje kredyt dla Mińska w wysokości 1 mld USD

Rosja rozpatruje możliwość udzielenia Białorusi kredytu w wysokości 1 mld dolarów - oznajmił we wtorek minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin. Przypomniał, że Mińsk ubiega się też o dwumiliardowy kredyt z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej (EaWG).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rosja rozpatruje możliwość udzielenia Białorusi kredytu w wysokości 1 mld dolarów - oznajmił we wtorek minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin. Przypomniał, że Mińsk ubiega się też o dwumiliardowy kredyt z Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej (EaWG). *

Kudrin, który jest jednocześnie wicepremierem Rosji mówił o tym podczas wizyty premiera Władimira Putina w Mińsku.

Jak podaje oficjalna agencja BiełTA, rosyjski minister oznajmił, że aby uzyskać kredytowanie, Białoruś musi spełnić pewne warunki związane z reformami strukturalnymi. Dodał, że wymogi te mogą być bliskie warunkom Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Kudrin powiedział, że Białoruś zwróciła się o kredyt około pół roku temu. Obecnie toczą się rozmowy, przede wszystkim związane ze środkami EaWG.

Kudrin nie wyjaśnił, w jakim terminie mogą się zakończyć negocjacje o udzieleniu pożyczki. Powiedział, że strony nie prowadziły rozmów o tym, by kredyty były powiązane z prywatyzacją białoruskich przedsiębiorstw.

Z Mińska Anna Wróbel (PAP)

awl/sp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz