Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś ogłasza wspólne manewry wojskowe z Rosją na jesieni

0
Podziel się

Białoruś i Rosja przeprowadzą we
wrześniu manewry z udziałem ok. 13 tys. żołnierzy - ogłosił we
wtorek białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że będzie
to najwyższy poziom współpracy wojskowej obu krajów.

bEhwAqSt

Białoruś i Rosja przeprowadzą we wrześniu manewry z udziałem ok. 13 tys. żołnierzy - ogłosił we wtorek białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że będzie to najwyższy poziom współpracy wojskowej obu krajów.

Celem ćwiczeń "Zachód-2009" jest przygotowanie do "zastosowania regionalnego zgrupowania wojsk Białorusi i Rosji i zarządzania nim w razie konfliktu lokalnego" - powiedział Łukaszenka.

Portal "Biełorusskije Nowosti" pisze, że w ćwiczeniach wezmą udział rosyjskie siły lądowe i powietrzne - w tym wojska lotnicze, radiotechniczne i obrony przeciwlotniczej.

bEhwAqSv

Informując o manewrach, Łukaszenka podkreślił, że "operacje prowadzone przez (...) NATO w pobliżu granicy państwa związkowego (Białorusi i Rosji) nie mogą niepokoić Białorusi" - przekazała agencja AFP.

"Można powiedzieć, że to zasadniczo nowy etap w zapewnieniu bezpieczeństwa państwa związkowego. Po raz pierwszy wchodzimy na tak wysoki poziom praktycznej współpracy wojskowej z Rosją" - mówił o manewrach prezydent, cytowany przez "Biełorusskije Nowosti".

W lutym Białoruś i Rosja porozumiały się w sprawie wspólnej ochrony granic zewnętrznych ZBiR w przestrzeni powietrznej i utworzenia połączonego regionalnego systemu obrony przeciwlotniczej. (PAP)

awl/ mc/

bEhwAqSB

4416 int. arch.

bEhwAqSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)