Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Ordery dla szefa KGB i szefowej Centralnej Komisji Wyborczej

0
Podziel się

Szef KGB Walery Wakulczyk oraz szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija
Jarmoszyna znaleźli się wśród osób, którym prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wręczył w
niedzielę ordery - poinformowała służba prasowa szefa państwa.

bDfCVlSd

Szef KGB Walery Wakulczyk oraz szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna znaleźli się wśród osób, którym prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wręczył w niedzielę ordery - poinformowała służba prasowa szefa państwa.

Wakulczyk otrzymał order Ojczyzny III stopnia za wieloletnią owocną pracę, znaczny wkład osobisty w budowę kraju oraz jego społeczno-gospodarczy rozwój.

Minister obrony Jury Żadobin oraz minister spraw wewnętrznych Ihar Szuniewicz otrzymali takie same ordery m.in. "za umocnienie zdolności obronnej kraju". Szefowa CKW dostała natomiast order Honoru.

O nagrodzonych prezydent powiedział: "Szli naprzód ku szczytom, gdyż autentycznie i gorąco kochali swoją pracę i nie mieli zwyczaju dawać za wygraną wobec trudności. Na tym polega prawdziwy patriotyzm".

bDfCVlSf

Łukaszenka podkreślił tez, że szczęście nie jest darem sił wyższych, tylko wielką sztuka, tworzoną codziennie przez każdego człowieka. "Tylko od nas zależy, jak bardzo zdołamy być szczęśliwi w nowym roku" - oznajmił.

Odznaczona przez Łukaszenkę Jarmoszyna jest objęta zakazem wjazdu do UE i USA, gdyż wszystkie kampanie wyborcze, jakie odbywały się na Białorusi od 1996 roku zostały uznane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie za nieuczciwe. W tym roku odbędą się kolejne wybory - do władz lokalnych 23 marca. Sankcjami UE, obejmującymi ponad 200 osób, objęty jest także sam Łukaszenka.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

bDfCVlSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)