Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: W Mińsku coraz więcej turystów, głównie z Rosji

0
Podziel się

Stolicę Białorusi odwiedziły w zeszłym roku prawie 72 tys. turystów z
zagranicy, co oznacza wzrost o ponad 24 proc. w porównaniu z 2009 rokiem - podała w sobotę gazeta
internetowa "Biełorusskije Nowosti". Prawie 61 proc. turystów stanowili Rosjanie.

bEgDJGuZ

Stolicę Białorusi odwiedziły w zeszłym roku prawie 72 tys. turystów z zagranicy, co oznacza wzrost o ponad 24 proc. w porównaniu z 2009 rokiem - podała w sobotę gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti". Prawie 61 proc. turystów stanowili Rosjanie.

Po sąsiadach ze wschodu przyjeżdżają do Mińska najczęściej Brytyjczycy (8,1 proc. turystów) i Turcy (5,7 proc.). Ogółem, wzrosła liczba gości z Hiszpanii, Chin, Litwy, Iranu, Finlandii, Polski i Izraela. Mniej natomiast, w porównaniu z poprzednimi latami, przyjeżdża turystów z Niemiec i Ukrainy.

Mieszkańcy Mińska również częściej wyjeżdżali za granicę. W minionym roku za pośrednictwem stołecznych biur podróży wyjechało na wycieczki ponad 250 tys. osób - o ponad 18 proc. więcej niż w 2009 roku. Tradycyjne kierunki podróży to nadal Turcja, Ukraina, Egipt, Bułgaria i Rosja. Do tych krajów wyjechało 73,6 proc. turystów z Mińska.

bEgDJGvb

W ostatnich tygodniach kilka krajów Unii Europejskiej poinformowało o zniesieniu opłaty za wizy krajowe dla obywateli Białorusi. Wyjazdy turystyczne wymagają jednak wizy schengeńskiej, a ta kosztuje Białorusinów 60 euro. (PAP)

awl/ klm/ ap/

bEgDJGvC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)