Notowania

mińsk
23.12.2010 11:15

Białoruska milicja ogłosiła listę aresztowanych

W areszcie przebywa 19 osób, w tym pięciu kandydatów w wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

*W areszcie śledczym KGB przebywa 19 osób, w tym pięciu kandydatów w wyborach prezydenckich. Są podejrzani _ o związek z przestępstwem _ z artykułu o masowych zamieszkach.*

Pięciu aresztowanych kandydatów w minionych wyborach to:

    * Aleś Michalewicz,
    * Uładzimir Niaklajeu,
    * Wital Rymaszeuski,
    * Andrej Sannikau,
    * Mikoła Statkiewicz.

Aresztowana jest też żona Sannikaua - dziennikarka Iryna Chalip. Pozostałe osoby w większości są związane z kampaniami wyborczymi kandydatów. Osoby związane z Niaklajeuem to: szef sztabu Andrej Dźmitryjeu i koordynator - politolog Alaksandr Fiaduta oraz działacz kampanii Niaklajeua _ Mów Prawdę! _ Siarhiej Wazniak.

Aresztowani są też: rzecznik sztabu Sannikaua Alaksandr Atroszczankau, działacz kierowanej przez Sannikaua kampanii _ Europejska Białoruś _ Źmicier Bandarenka i dziennikarka opozycyjnego portalu Karta'97 Natalla Radzina.

Zobacz relację telewizji Russia Today z wydarzeń w Mińsku:

Ze sztabu Jarosława Romańczuka, który był kandydatem Zjednoczonej Partii Obywatelskiej (OGP) i jest na wolności, aresztowani są: Anatol Paulau i Aleh Korban. Aresztowany jest też szef OGP Anatol Labiedźka.

Za organizację masowych zamieszek grozi od pięciu do 15 lat pozbawienia wolności, za udział w nich - od trzech do ośmiu lat.
Kolejne osoby w areszcie to: mąż zaufania Witala Rymaszeuskiego Pawał Siewiaryniec, działaczka młodzieżowej organizacji Młody Front Anastasija Pałażanka, były sierżant milicji Alaksandr Kłauskouski i działacz niezarejestrowanej partii socjaldemokratycznej, kierowanej przez Statkiewicza, Aleś Arastowicz.

Radio Swaboda zauważa, że osobom mającym status aresztowanych można przekazywać paczki. Do tej pory w areszcie odmawiano ich przyjmowania, bo paczki nie przysługują osobom ze statusem zatrzymanych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t126988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;domaga;sie;kija;na;lukaszenke,193,0,741825.html) Polska domaga się kija na Łukaszenkę Warszawa żąda od Brukseli ostrych sankcji, wobec najważniejszych przedstawicieli białoruskiego reżimu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t126882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sa;wyroki;dla;opozycjonistow;z;minska,58,0,740922.html) Są wyroki dla opozycjonistów z Mińska Około 600 osób zostało skazanych na kary od 5 do 15 dni więzienia - podaje policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;tryumfuje;ma;pretensje;do;obserwatorow,125,0,740733.html) Łukaszenka tryumfuje. Ma pretensje do obserwatorów Spełniliśmy każdą zachciankę OBWE i Unii Europejskiej - komentuje prezydent Białorusi.
Tagi: mińsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz