Notowania

radom
31.08.2009 13:59

Białoruska prokuratura bada okoliczności tragedii w Radomiu

Przedmiotem śledztwa jest naruszenia przepisów lotu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Piotr Polak)

Przyczyny wypadku bada specjalna polsko-białoruska komisja ekspertów, a jak poinformowała agencja AFP, śledztwo w sprawie katastrofy wszczęła dziś również białoruska prokuratura wojskowa.

Białoruskie śledztwo ma dotyczyć _ naruszenia przepisów lotu oraz przygotowań do lotu, w wyniku czego zginęły co najmniej dwie osoby . Przeprowadzone dotychczas czynności procesowe nie pozwalają na określenie przyczyny katastrofy _ - głosi komunikat prasowy, zamieszczony w serwisie Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Myśliwiec Su-27 spadł w niedzielę po południu w czasie pokazu akrobacji podczas drugiego dnia Air Show, zaledwie po kilku minutach od startu. W katastrofie zginęli doświadczeni lotnicy, z ponad 20-letnim stażem lotniczym. Jeden z pilotów - to zastępca operatywno-taktycznego dowództwa Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Białorusi.
Według oficjalnej białoruskiej agencji BEŁTA, ze wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednią przyczyną katastrofy Su-27 mogło być zderzenie z ptakiem.

_ - Śledztwo w sprawie katastrofy samolotu wszczęła już wczoraj Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie _ - mówi rzecznik prasowy naczelnego prokuratora wojskowego płk Jerzy Artymiak.

_ - Prokuratorzy znajdują się obecnie na miejscu zdarzenia, kontynuują oględziny miejsca katastrofy _ - dodał Artymiak. Trwają przesłuchania świadków wypadku, także przedstawicieli strony białoruskiej. Rzecznik podkreślił, że czynności prokuratorskie są ściśle skoordynowane z działaniami Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: radom, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz