Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biały Dom: porozumienie Kijowa z Moskwą nie uspokaja manifestantów

0
Podziel się

Stany Zjednoczone oświadczyły we wtorek, że zawarte tego dnia
porozumienie między Rosją a Ukrainą nie wystarcza dla uśmierzenia "niepokojów" dziesiątków tysięcy
prounijnych manifestantów w Kijowie. Taką opinię wygłosił rzecznik Białego Domu Jay Carney.

bEraLjdx

Stany Zjednoczone oświadczyły we wtorek, że zawarte tego dnia porozumienie między Rosją a Ukrainą nie wystarcza dla uśmierzenia "niepokojów" dziesiątków tysięcy prounijnych manifestantów w Kijowie. Taką opinię wygłosił rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Rzecznik powiedział, że przedstawiciele rządu amerykańskiego nie znają na razie szczegółów porozumienia, na mocy którego Rosja ma kupić ukraińskie obligacje rządowe za 15 mld dolarów.

Według niego takie porozumienie nie jest odpowiedzią na niepokoje ukraińskich demonstrantów, którzy wychodzą na ulice, by protestować przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi oskarżanemu o odrzucenie umowy z Unią Europejską i zwrócenie się o pomoc do Moskwy.

bEraLjdz

Carney powiedział, że USA wciąż apelują do władz w Kijowie, by się przysłuchały głosom Ukraińców i zaangażowały w dialog z opozycją.

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas wtorkowej wizyty w Moskwie prezydenta Janukowycza zapowiedział zakup za 15 mld dolarów obligacji ukraińskich i obniżenie mniej więcej o 1/3 ceny gazu dla Ukrainy.

We wtorek wieczorem jeden z liderów opozycji ukraińskiej i trwających protestów antyrządowych Witalij Kliczko powiedział, że prezydent Janukowycz oddał państwo w zastaw Rosji. (PAP)

mmp/ ap/

bEraLjdF

15316554 15316683 arch.

bEraLjea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)