Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
23.08.2008 18:46

Biały Dom: utrzymując stałe posterunki Rosja naruszy porozumienie rozejmowe

Rosja naruszy porozumienie rozejmowe, jeśli będzie utrzymywać stałe posterunki lub inną infrastrukturę na terenie Gruzji - oświadczył w sobotę Biały Dom.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosja naruszy porozumienie rozejmowe, jeśli będzie utrzymywać stałe posterunki lub inną infrastrukturę na terenie Gruzji - oświadczył w sobotę Biały Dom.

Kilka godzin wcześniej zastępca szefa sztabu generalnego Rosji gen. Anatolij Nogowicyn oświadczył, że rosyjscy żołnierze będą patrolować Poti, najważniejszy port Gruzji. Agencja Reutera poinformowała o rosyjskich żołnierzach w posterunku na głównej drodze prowadzącej do miasta. Nie wstrzymywali oni jednak ruchu.

"Instalowanie stałych budynków i posterunków jest niezgodne z porozumieniem" - podkreślił rzecznik Białego Domu Gordon Johndroe

"Jesteśmy w kontakcie z różnymi stronami (konfliktu), by uzyskać wyjaśnienie" - dodał.

Wycofania rosyjskich oddziałów na pozycje "sprzed kryzysu 6 sierpnia" zażądało w sobotę ponownie NATO.

"Nasz apel zawsze był apelem o całkowite przestrzeganie zawieszenia broni i to się nie zmieniło" - zaznaczyła rzeczniczka Sojuszu Carmen Romero.

Jak pisze agencja AFP w sobotę siły rosyjskie utrzymywały kontrolę nad portem Poti, już poza strefą buforową wzdłuż granicy administracyjnej Gruzji z separatystyczną Abchazją. Rosyjscy żołnierze mieli także punkty kontrolne ok. 10 kilometrów na północ od gruzińskiego miasta Gori, w pobliżu granicy z Osetią Płd. (PAP)

ksaj/ ro/

3516 3504

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz