Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białystok: Dary dla powodzian z Porajowa

0
Podziel się:

24-tonowy transport z darami Caritas dla powodzian z Porajowa,
dolnośląskiej wsi niedaleko Bogatyni, również dotkniętej przez powódź, wyruszył we wtorek po
południu z Białegostoku. To woda, żywność, środki czystości, koce, karimaty, pościel, a także
ubrania.

bECuRffp

24-tonowy transport z darami Caritas dla powodzian z Porajowa, dolnośląskiej wsi niedaleko Bogatyni, również dotkniętej przez powódź, wyruszył we wtorek po południu z Białegostoku. To woda, żywność, środki czystości, koce, karimaty, pościel, a także ubrania.

Transport prawdopodobnie trafi do powodzian w środę lub czwartek - poinformował PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Wojciech Łazewski. Podkreślił, że dary od mieszkańców zebrano w jeden dzień.

Tir z transportem najpierw trafi do Wrocławia lub Jeleniej Góry, gdzie zostanie przeładowany na mniejsze ciężarówki i dopiero one dowiozą zgromadzone rzeczy do powodzian. Transport ma dotrzeć do Porajowa od strony Niemiec, ponieważ od strony Polski, z powodu zalanych i zniszczonych dróg, nie ma dojazdu.

bECuRffr

"Chodziło o gest solidarności z powodzianami, nie tylko tych, którzy są blisko, ale także tych, którzy mieszkają daleko" - powiedział ks. Łazewski. Jak zaznaczył, Białystok leży akurat po przeciwnej stronie Polski, co Porajów. (PAP)

swi/ rof/ bno/ mag/

bECuRffS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)