Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: Do końca września utrudnienia w ruchu w centrum miasta

0
Podziel się

Do końca września duże utrudnienia czekają białostoczan oraz kierowców
przejeżdżających przez miasto tranzytem w centrum Białegostoku. Ma to związek z przebudową
najważniejszego skrzyżowania w mieście - Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza.

bErUAfHF

*Do końca września duże utrudnienia czekają białostoczan oraz kierowców przejeżdżających przez miasto tranzytem w centrum Białegostoku. Ma to związek z przebudową najważniejszego skrzyżowania w mieście - Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza. *

Utrudnienia dotyczą kierowców jadących przez miasto z Warszawy w stronę Lublina i z Lublina w stronę Warszawy.

Obecne utrudnienia dotyczą zmiany organizacji ruchu na Al. Piłsudskiego na odcinku od wiaduktu na ul. Dąbrowskiego do ul. Włókienniczej - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor zarządu dróg i inwestycji drogowych w białostockim magistracie Janusz Ostrowski.

bErUAfHH

Od strony wiaduktu ruch samochodowy odbywa się jedną stroną jezdni w obydwu kierunkach. Ostrowski powiedział, że na początku września ruch zostanie przełożony na przebudowaną obecnie drugą stronę jezdni. Prace potrwają do końca września.

Dodatkowe utrudnienia spowodowane są wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na Placu Niepodległości, znajdującym się przy zjeździe i wjeździe na wiadukt od strony centrum miasta. Tutaj ruch został ograniczony do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Duże utrudnienia czekają na kierowców chcących wyjechać z ul. Lipowej w stronę wiaduktu.

Drogowcy od początku przebudowy skrzyżowania zalecają objazd obwodnicą śródmiejską.

Przebudowa skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza potrwa do końca roku i do tego czasu będą trwały utrudnienia w ruchu. Ograniczenia w ruchu dotyczą nie tylko samego skrzyżowania, ale i ulic wokół niego. Uprzywilejowana jest komunikacja miejska.

bErUAfHN

Inwestycja prowadzona jest w ramach kolejnego etapu programu poprawy funkcjonowania tamtejszej komunikacji miejskiej. Prace mają kosztować ok. 55 mln zł (39 mln zł to dofinansowanie unijne).

Po przebudowie skrzyżowania, w tym miejscu będzie funkcjonować tzw. centrum przesiadkowe, znajdą się tam też podziemne przejścia dla pieszych. Wzdłuż przebudowanej gruntownie 2,5-kilometrowej Alei Piłsudskiego pojawią się ścieżki rowerowe. (PAP)

swi/ drag/

bErUAfIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)