Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: Ruszył portal z ofertami pracy dla studentów

0
Podziel się

Internetowy portal, który ma pomagać w znalezieniu pracy studentom i
absolwentom Uniwersytetu w Białymstoku, został uruchomiony w środę dzięki dotacji z UE.

bEifegsB

Internetowy portal, który ma pomagać w znalezieniu pracy studentom i absolwentom Uniwersytetu w Białymstoku, został uruchomiony w środę dzięki dotacji z UE.

Na portalu znajdą się oferty pracy składane młodym ludziom przez pracodawców, swoje oferty dla pracodawców zamieszczać w nim będą też sami studenci.

To pierwszy taki portal założony przez uczelnię w Podlaskiem.

bEifegsD

Portal stworzono w ramach projektu Uniwersytetu w Białymstoku "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami". Koszt całości to 3 mln zł z funduszy unijnych - z programu Kapitał Ludzki.

Z internetowego "pośredniaka" mogą korzystać studenci, absolwenci lub pracodawcy, którzy wcześniej zalogują się na stronie www. Jak powiedziała PAP Anna Rybak z Uniwersytetu w Białymstoku, koordynatorka projektu, sposób korzystania z portalu jest bardzo prosty.

"Zalogowana osoba, jeśli jest to student lub absolwent, opisuje swoje umiejętności, doświadczenie, kierunek studiów, swoje preferencje odnośnie pracy i czeka na zainteresowanie ze strony pracodawcy" - powiedziała Rybak.

Pracodawcy z kolei umieszczają w sieci swoje oferty pracy, przy czym mogą opisać, jakie są ich oczekiwania wobec przyszłych pracowników.

bEifegsJ

Identyfikatorem na portalu jest adres mailowy. Zainteresowani studenci i pracodawcy będą kontaktować się ze sobą tą drogą.

Potrzeba stworzenia takiej platformy "pośrednictwa pracy" - według Rybak - wyszła od samych pracodawców, którzy współpracują z uniwersyteckim biurem karier oraz w ramach realizowanego przez uczelnię projektu unijnego.

"Okazało się, że oprócz zajęć prowadzonych przez pracodawców, potrzebna jest platforma, gdzie pracodawca mógłby mieć szerokie spojrzenie na potencjał studentów i absolwentów. A ci z kolei mogliby mieć rozeznanie w tym, co oferuje rynek pracy" - wyjaśniła Rybak.

Projekt "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami" to oprócz uruchomionego portalu także m.in. zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów pierwszego roku. Studenci odbywają też płatne staże, a pracodawcy prowadzą praktyczne zajęcia ze studentami. Jest także wprowadzana kompleksowa informatyzacja uniwersytetu.

bEifegsK

Uniwersytet w Białymstoku kształci prawie 16 tysięcy studentów na ponad 20 kierunkach. (PAP)

swi/ kow/ hes/ gma/

bEifegte
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)