Notowania

wiadomości
02.03.2012 09:37

Białystok: Ruszyła wielkanocna akcja charytatywna stowarzyszenia "Droga"

Zbiórka produktów żywnościowych, sprzedaż wielkanocnych ozdób oraz kwesty, m.in. z udziałem piłkarzy Jagiellonii Białystok - to elementy rozpoczętej w piątek wielkanocnej akcji charytatywnej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" w Białymstoku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zbiórka produktów żywnościowych, sprzedaż wielkanocnych ozdób oraz kwesty, m.in. z udziałem piłkarzy Jagiellonii Białystok - to elementy rozpoczętej w piątek wielkanocnej akcji charytatywnej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Droga" w Białymstoku. *

"Światło pojednania" to jedna z największych akcji charytatywnych w regionie, Stowarzyszenie organizuje ją od kilkunastu lat, by pomóc przed Świętami Wielkanocnymi kilku tysiącom rodzin z Białegostoku i regionu, którymi się opiekuje.

Jak powiedział szef stowarzyszenia werbista ojciec Edward Konkol, w akcji nie chodzi tylko o zebranie pieniędzy i przekazanie jedzenia potrzebującym, ale też o odnalezienie w sobie dobroci i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. "Chodzi o przywrócenie tym ludziom choć odrobiny wiary w to, że wszystko może się zmienić, że dobroć istnieje" - dodał.

Konkol powiedział, że dzięki przedświątecznej akcji, potrzebujący są w stanie zorganizować święta wielkanocne. W paczkach przygotowywanych przez stowarzyszenie znajdą się m.in. wędliny, ryby czy olej.

W kilkunastu miejscach w Białymstoku, przede wszystkim osiedlowych sklepach, a także hipermarketach, w piątek pojawiły się specjalne kosze, do których można wkładać jedzenie.

Są też stoły z ozdobami świątecznymi, wykonanymi przez podopiecznych i wolontariuszy stowarzyszenia. To m.in. pocztówki, wydmuszki, baranki i świąteczne stroiki. Są tam też świąteczne świeczki tzw. paschały, które - jak powiedział Konkol - są symbolem obecności Chrystusa w domu. Wyraził też nadzieję, że znajdą się w każdym koszu wielkanocnym.

Dodatkowo, w trzy weekendy przed Wielkanocą, w niektórych hipermarketach w mieście odbędą się kwesty. W tym roku w zbieranie pieniędzy na rzecz potrzebujących zaangażują się m.in. piłkarze Jagiellonii Białystok oraz aktorzy Białostockiego Teatru Lalek.

W ubiegłym roku "Droga" dzięki akcjom charytatywnym (podobną do wielkanocnej organizuje również przed Bożym Narodzeniem) a także pieniądzom uzyskanym z 1 proc. podatku oraz organizowanym przez stowarzyszenie zbiórkom, przekazała potrzebującym ponad 104 tony żywności. Pomoc otrzymało 31,5 tys. osób.

W ramach pomocy zimą, organizacja rozdawała też węgiel i drewno do ogrzania domów. Dzięki zebranym pieniądzom ok. 600 dzieci, podopiecznych stowarzyszenia, spędziło wakacje w Jastarni.

Założone w 1991 roku Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" zajmuje się dziećmi z rodzin ubogich i patologicznych. Prowadzi dom, gdzie znajdują schronienie, mogą coś zjeść, odrobić lekcje. Stowarzyszenie wspiera też całe rodziny, organizuje letni wypoczynek, zbiórki żywności i odzieży a także pomoc terapeutyczną. (PAP)

swi/ rof/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz