Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bielecki złożył wniosek o rejestrację kandydatury na prezydenta stolicy

0
Podziel się

Waltz nt. debaty
#

bEhXsTnV

Waltz nt. debaty #

27.10. Warszawa (PAP) - Popierany przez PiS niezależny kandydat na prezydenta Warszawy Czesław Bielecki złożył w środę w Miejskiej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację swojej kandydatury.

Po złożeniu wniosku Bielecki powiedział dziennikarzom, że cieszy go, że będzie debata z obecną prezydent stolicy i kandydatką PO w nadchodzących wyborach Hanną Gronkiewicz-Waltz.

bEhXsTnX

Sztab wyborczy Gronkiewicz-Waltz potwierdza chęć udziału obecnej prezydent stolicy w debacie z Bieleckim. "Dzisiaj wystąpiliśmy w tej sprawie do kilku kandydatów, m.in. Czesława Bieleckiego i Wojciecha Olejniczaka" - powiedziała PAP Donata Wancel z biura prasowego sztabu Gronkiewicz-Waltz.

Jak powiedziała Wancel, trwają ustalenia dotyczące czasu i miejsca debaty, a także tematów, które będą w niej poruszane.

Jak mówił Bielecki, podczas spotkań z Gronkiewicz-Waltz będzie "zestawiać marzenia sprzed czterech lat z rzeczywistością i z realnością planów w następnej kadencji".

Zapowiedział jednak, że nie będzie rozliczał obecnej prezydent z jej działań, ale będzie się "zastanawiał, co można realnie zrobić".

bEhXsTod

"Ja chcę zawrzeć z warszawiakami kontrakt i chcę się z tego kontraktu rozliczyć. Jeśli po czterech latach się okaże, że nie wykonałem tego kontraktu, przyjmę z pokorą wyroki demokracji" - powiedział Bielecki.

Bielecki zapowiedział też zorganizowanie konferencji prasowych ws. obwodnicy śródmiejskiej, tramwajów, metra, instytucji regulującej własność w Warszawie oraz przystosowania ulic dla niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Zamierza przedstawić w tych kwestiach "konkretną ofertę techniczną, finansową i określającą pewne ramy czasowe".

Odmówił oceny pomysłu PiS o wydzieleniu z Mazowieckiego woj. warszawskiego. "To jest rzecz, o której będzie decydował Sejm, a ja skupiam się na mieście, skupiam się na bezpartyjnych, miejskich rozwiązaniach" - zaznaczył. "Mam swój autorski program, ja za ten program czuję się odpowiedzialny, ja ten program konkretyzuję i dzielę na poszczególne zagadnienia, a PiS ma swój program partyjny" - dodał.

PiS chce stworzenia województwa warszawskiego, w którego skład wejdzie Warszawa i podwarszawskie powiaty. Taką propozycję przedstawił prezes Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii 16 października.

bEhXsToe

Komitety wyborcze mają czas do północy w środę na zgłaszanie kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta do właściwej gminnej lub miejskiej komisji wyborczej. (PAP)

akuc/ wni/ bk/

bEhXsToy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)