Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieńkowska: będą nagrody za dobre wykorzystanie środków UE

0
Podziel się

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta
Bieńkowska zapowiedziała w poniedziałek w Olsztynie, że pięć
regionów Polski, które w latach 2009-2010 najlepiej będą sobie
radziły z realizacją unijnych projektów dostaną z ministerstwa
dodatkowe środki.

bEiYAOrV

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała w poniedziałek w Olsztynie, że pięć regionów Polski, które w latach 2009-2010 najlepiej będą sobie radziły z realizacją unijnych projektów dostaną z ministerstwa dodatkowe środki.

O rozdysponowaniu tych pieniędzy - jak mówiła minister - zdecydują samorządy wojewódzkie. Przyznała, że obecnie poziom pisania i realizowania projektów w poszczególnych regionach jest bardzo zróżnicowany.

Minister rozwoju regionalnego spotkała się w poniedziałek w Olsztynie z urzędnikami i beneficjentami środków unijnych z regionu. Poinformowała, jak w skali kraju wykorzystywane są fundusze UE.

bEiYAOrX

Na konferencji prasowej Bieńkowska wystąpiła wspólnie z kandydatem PO na prezydenta miasta Krzysztofem Krukowskim. "Pierwszy raz widzę tego człowieka na oczy, ale jeśli ma on pomóc Olsztynowi w pozyskiwaniu środków unijnych, nie mam nic przeciwko, by się pokazywał przy mnie" - powiedziała PAP Bieńkowska pytana o Krukowskiego.

Jak dodała, Olsztyn do tej pory bardzo słabo radził sobie z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy, władze złożyły dwa wnioski, a potem je wycofały. "Więc miasto potrzebuje kogoś, kto będzie potrafił pozyskiwać fundusze" - podkreśliła Bieńkowska.

W spotkaniu oraz zorganizowanej po nim konferencji prasowej minister towarzyszyli wicewojewoda Jan Maścianica (PO), marszałek Jacek Protas (PO) i Krukowski.

"Pan Krukowski jest szefem rady nadzorczej Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która uczestniczy w dzieleniu środków (unijnych) i ostatnio jest bardzo medialny, bo startuje w wyborach na prezydenta Olsztyna" - tak na spotkaniu z urzędnikami i beneficjantami programów unijnych Jacek Protas przedstawił Krukowskiego.

bEiYAOsd

Jest on przedstawiany przez swój sztab wyborczy jako kandydat doskonale znający się na pozyskiwaniu i realizowaniu unijnych projektów.

Kandydat PO w ostatnich dniach towarzyszył także innym przedstawicielom rządu Donalda Tuska odwiedzającym Olsztyn: wiceministrowi gospodarki Adamowi Szejnfeldowi, ministrowi sportu Mirosławowi Drzewieckiemu oraz wiceministrowi środowiska Stanisławowi Gawłowskiemu.

Przedterminowe wybory prezydenta Olsztyna odbędą się 15 lutego. W listopadzie w wyniku referendum z tego stanowiska został odwołany Czesław Małkowski, oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne urzędniczek. (PAP)

jwo/ par/ mag/

bEiYAOsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)