Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bill Clinton apeluje w Davos o pomoc dla Haiti

0
Podziel się

Były prezydent USA Bill Clinton zaapelował w czwartek w Davos do
światowych przywódców biznesowych o pomoc w odbudowie Haiti ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi, które
zdewastowało stolicę tego kraju i zabiło nie mniej niż 170 tys. ludzi.

bEivinWZ

Były prezydent USA Bill Clinton zaapelował w czwartek w Davos do światowych przywódców biznesowych o pomoc w odbudowie Haiti ze zniszczeń po trzęsieniu ziemi, które zdewastowało stolicę tego kraju i zabiło nie mniej niż 170 tys. ludzi.

Clinton, który jest specjalnym wysłannikiem ONZ na Haiti, powiedział, że istnieje pilna potrzeba zebrania gotówki na pomoc w dystrybucji żywności i wody i na zapewnienie bezpiecznych schronień dla ludzi, których tragedia z 12 stycznia pozbawiła dachu nad głową.

Clinton, który przemawiał na otwartym w środę w szwajcarskim Davos 40. Światowym Forum Gospodarczym, podkreślił, że obecnie "gotówka jest bardziej potrzebna niż cokolwiek innego". Clinton powiedział, że potrzeba także furgonetek do rozdzielania zasobów. "Wczoraj potrzebowałem ich 100" - dodał.

bEivinXb

Eksprezydent USA zaapelował także o długoterminowe inwestycje dla Haiti.

"Mam nadzieję, że kraj ten zdoła powstać z popiołów w bardzo krótkim czasie" - powiedział Clinton, zaznaczając, że istnieje możliwość wyobrażenia sobie nowej przyszłości Haitańczyków, zbudowania tego, czego chcą, a nie odbudowania tego, co było.

Trzęsienie ziemi zdewastowało stolicę Haiti Port-au-Prince i pogrążyło kraj w chaosie. (PAP)

mmp/ ap/ pad/ gma/

bEivinXh

5562159

bEivinXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)